Sparingowo: Manchester United zawodzi podczas tournee

Fatalnie przed nowym sezonem gra Manchester United. David Moyes nie przywiązuje wagi do wyników sparingów, ale te są beznadziejne: cztery mecze i tylko jedna wygrana.

Bartosz Zimkowski

Po ostatniej porażce David Moyes wystawił bardzo silny skład przeciwko Cerezo Osaka. Możliwe, że nawet najmocniejszy jaki obecnie posiada. Mimo to po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, chociaż sporo okazji do zdobycia gola mieli mistrzowie Anglii.

Po zmianie stron tylko Phil Jones nie wyszedł na boisko, a Manchester United wywalczył rzut karny. Zmarnował go Shinji Kagawa, ale zaraz potem Japończyk w pełni się zrehabilitował.

Remis 1:1 utrzymywał się do 63. minuty, gdy gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. David Moyes dokonał kolejnych zmian i wydawało się, że Czerwone Diabły przegrają. Na ich szczęście Wilfired Zaha w doliczonym czasie gry doprowadził do wyrównania.

Wyniki sparingowe i tak mogą martwić fanów MU: 4 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki.

Cerezo Osaka - Manchester United 2:2 (1:0)
1:0 - Sugimoto 34'
1:1 - Kagawa 54'
2:1 - Minamino 63'
2:2 - Zaha 90'

Man Utd: Lindegaard - Rafael (79' Fabio Da Silva), Smalling, Ferdinand, Buttner (79' Evra) - Giggs (79' Cleverley), Jones (46' Anderson), Kagawa (58' Zaha), Young (79' Lingard) - Welbeck, Van Persie (69' Januzaj).