Sparingowo: Man City lepszy od Sunderlandu

Manchester City zagrał w finale towarzyskiego turnieju Barclays Asia Trophy z Sunderlandem. Lepszą drużyną okazali się The Citizens.

Bartosz Zimkowski

Wcześniej w półfinale Sunderland ograł Tottenham Hotspur 3:1, a Manchester City South China 1:0. Już w dziewiątej minucie Edin Dzeko wyprowadził The Citizens na prowadzenie i jak się później okazało - był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Wicemistrzowie Anglii mogli w drugiej odsłonie zdobyć drugą bramkę. Jednak Dzeko fatalnie wykonał rzut karny i nie mógł cieszyć się z kolejnego trafienia. Ostatecznie Man City wygrał kolejne spotkanie, ale ponownie tylko 1:0.

Sunderland - Manchester City 0:1 (0:1)
0:1 - Dzeko 9'

W 66. minucie Edin Dzeko (Man City) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Sunderland: Mannone (46' Westwood) - Gardner, O'Shea, Brown, Colback, Johnson (60' Moberg Karlsson), Cabral, Larsson, Giaccherini (76' McClean), Altidore (46' Wickham), Sessegnon (88' Mandrom).

Man City: Pantilimon - Zabaleta, Kompany, Nastasic (75' Lescott), Clichy (62' Kolarov), Milner, Garcia, Toure (61' Fernandinho), Silva (46' Navas), Dzeko, Negredo (79' Barry).