Audi Cup: Piłkarze Man City i Milanu strzelili 8 goli w pierwszej połowie

Aż osiem bramek strzelili piłkarze Manchesteru City i AC Milanu w półfinałowym spotkaniu Audi Cup. The Citizens awansowali do finału.

Bartosz Zimkowski

Już w trzeciej minucie meczu na Allianz Arena Manchester City wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jesusa Navasa Stevan Jovetić dograł do David Silvy, który ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce AC Milanu. Nieco kwadrans później dwa kolejne gole dorzucili wicemistrzowie Anglii. Najpierw Micah Richards, a następnie Aleksandar Kolarov wykończyli podania kolegów.

The Citizens prowadzili 3:0, jednak nadal atakowali bramkę rywali. Po upływie dwóch kwadransów znów zadali podwójny cios. Dogranie na dalszy słupek wykorzystał Edin Dzeko nie mając problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Cztery minuty później Bośniak po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Man City prowadził 5:0, ale wówczas do pracy wzięli się Włosi. W ciągu sześciu minut trzykrotnie pokonali Joe'a Harta. Dwa razy zrobił to Stephan El Shaarawy.

W przerwie obaj trenerzy dokonali aż siedmiu zmian i w drugiej połowie fani zobaczyli dużo mniej ciekawych akcji niż w pierwszej odsłonie. Ostatecznie nie padł ani jeden gol i do finału awansował Manchester City.

Manchester City - AC Milan 5:3 (5:3)
1:0 - Silva 3'
2:0 - Richards 19'
3:0 - Kolarov 22'
4:0 - Dzeko 32'
5:0 - Dzeko 36'
5:1 - El Shaarawy 37'
5:2 - El Shaarawy 39'
5:3 - Petagna 43'

Man City: Hart - Richards, Kolarov, Lescott, Garcia, Fernandinho (46' Rodwell), Toure (46' Barry), Silva (63' Milner), Navas (46' Nasri), Dzeko (63' Negredo), Jovetic.

AC Milan: Amelia (46' Gabriel) - Muntari (66' Poli), Boateng (79' Pinato), Traore (46' Nocerino), Constant (66' Emanuelson), Vergara (46' Vila), de Jong (74' Christane), Petagna (46' Niang), Antonini, Zaccardo, El Shaarawy (66' Boateng).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)