Udział Boenischa w wygranej Aptekarzy, Bayern nie zasłużył na zwycięstwo? (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sebastian Boenisch przyczynił się do pokonania przez Bayer Leverkusen VfB Stuttgart. Czy arbiter powinien uznać bramkę zdobytą przez Alexandra Meiera w meczu Eintrachtu z Bawarczykami?

Bayern Monachium wygrał z Eintrachtem Frankfurt tylko 1:0 po przedniej urody trafieniu Mario Mandzukicia z 12. minuty spotkania. Krótko przed przerwą piłkę do siatki obrońców tytułu skierował Alexander Meier, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Jak pokazały powtórki, w momencie podania Johannesa Fluma zawodnik gospodarzy stał w jednej linii z Jerome'm Boatengiem i gol prawdopodobnie powinien zostać zaliczony. Kontrowersyjna sytuacja od 1:05 na filmie.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 0:1 (0:1)

0:1 - Mandzukić 12'

Po dwóch seriach gier komplet punktów ma na koncie Bayer Leverkusen i spora w tym zasługa Sebastiana Boenischa. W potyczce z VfB Stuttgart to właśnie po płaskim dośrodkowaniu reprezentanta Polski piłkę do własnej bramki skierował Daniel Schwaab.

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)

0:1 - Schwaab (sam.) 42'

[videa=YhqgXPRaeykbRzf0]

Warto odnotować również klęskę Schalke 04 Gelsenkirchen, które uległo aż 0:4 VfL Wolfsburg. Koenigsblauen mają problem nie tylko z dziurawą defensywą, ale także z obsadą pozycji bramkarza - Timo Hildebrand występu w sobotnie popołudnie z pewnością nie zaliczy do udanych.

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (0:0) 1:0 - Knoche 55' 2:0 - Vieirinha 61' 3:0 - Naldo 67' 4:0 - Kutschke 90+1'