Sparingowo: Warta Poznań pokonała zespół z ekstraklasy Kataru (wideo)

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu miejscowa Warta pokonała katarski zespół Al-Wakra SC 3:1. Dwa gole dla zielonych zdobył Michał Goliński.

Szymon Mierzyński

Rywal ekipy z Drogi Dębińskiej występuje w ekstraklasie swojego kraju, więc wtorkowy wynik jest dość zaskakujący. Podopieczni Marka Kamińskiego byli jednak wyraźnie lepsi i zwyciężyli zasłużenie.

W pierwszej połowie skład Warty był oparty na zawodnikach, którzy w lidze grają mało lub wcale. Dopiero po przerwie na murawie pojawili się podstawowi gracze, z Grzegorzem Rasiakiem na czele. Poznaniacy dominowali jednak przez pełne 90 minut. Wynik otworzył Mateusz Maruniak, który z zimną krwią wykorzystał podanie Dawida Czerniejewicza.

Po przerwie Katarczycy wyrównali, ale później popis dał Michał Goliński. Najpierw trafił do siatki kąśliwym "rogalem" (przy dużej pomocy źle interweniującego bramkarza), zaś tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego oddał cudowny strzał z 35 metrów, po którym futbolówka poleciała niemal w okienko.

W sobotę warciarzy czeka kolejny sprawdzian, tym razem już o stawkę. Lider II ligi gr. zachodniej podejmie wówczas Ruch Zdzieszowice.

Warta Poznań - Al-Wakra SC 3:1 (1:0)
bramki dla Warty: Mateusz Maruniak 13', Michał Goliński 75', 87'

Skład Warty: Adrian Lis (61' Paweł Beser) - Przemysław Kocot (46' Dawid Jasiński), Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Dawid Czerniejewicz (46' Dariusz Wróblewski), Mateusz Maruniak (46' Adrian Bartkowiak), Michał Grzesiek (73' Dominik Drzewiecki), Artur Marciniak (46' Błażej Nowak), Piotr Kurminowski (46' Michał Goliński), Karol Gregorek (46' Michał Ciarkowski), Łukasz Spławski (46' Grzegorz Rasiak).

Bramki:

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!