Ligue 1: PSG wymęczyło pierwsze zwycięstwo, wpadki innych faworytów

Słabo spisywali się faworyci w 3. kolejce Ligue 1. Olympique Lyon doznał porażki, AS Monaco zanotowało remis. Zwyciężyło tylko Paris Saint-Germain, ale w kiepskim stylu i z wielkim trudem.

Szymon Mierzyński

Jedyną drużyną z kompletem triumfów jest Olympique Marsylia, choć niewiele brakowało, a ekipa Eliego Baupa też by zawiodła. Zwycięskiego gola w wyjazdowej potyczce z Valenciennes FC zdobyła bowiem dopiero w 84. minucie za sprawą Andre-Pierre'a Gignaca.

Bezproduktywni w ofensywie byli za to Les Gones i bogaty beniaminek. W Lyonie gospodarze przegrali ze Stade Reims 0:1. 90-minutowy występ w tym starciu zaliczył Grzegorz Krychowiak. Z kolei AS Monaco tylko zremisowało u siebie z Toulouse FC.

W niedzielę pierwszej wygranej doczekało się Paris Saint-Germain. Mistrz Francji pokonał na wyjeździe FC Nantes, lecz poza golami Edinsona Cavaniego i Ezequiela Lavezziego nic wielkiego nie pokazał. Gospodarze walczyli bardzo ambitnie i do samego końca naciskali paryżan.

W 4. kolejce powinniśmy się doczekać większych emocji, bo liderujący Olympique Marsylia podejmie AS Monaco.