Warta Poznań po pierwszym słabszym meczu

Po znakomitym początku sezonu, w 5. kolejce Warta Poznań zanotowała pierwszy słabszy występ i tylko zremisowała u siebie z Ruchem Zdzieszowice. Cena była wysoka - utrata pozycji lidera.

Szymon Mierzyński
- Z racji na miejsce w tabeli, które zajmowaliśmy, oczekiwano od nas wiele. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale niestety nie potrafiliśmy podołać wyzwaniu. W pierwszej połowie graliśmy zbyt schematycznie i nie wykorzystywaliśmy bocznych sektorów boiska. Po przerwie było lepiej. Podjęliśmy walkę, było też widać zaangażowanie. Szkoda bramki na 2:2, bo w tym momencie jeden z piłkarzy leżał na boisku i sędzia nie przerwał gry, mimo że wcześniej przy podobnym zdarzeniu użył gwizdka. Strzał zawodnika Ruchu był ładny, co nie zmienia faktu, że powinniśmy go zablokować - zanalizował trener Marek Kamiński.

W sobotę nie mógł wystąpić Łukasz Jasiński, którego wykluczył z gry drobny uraz. Wolne miejsce na środku obrony zajął Wojciech Onsorge, dla którego było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie. - U siebie zawsze chcemy wygrywać, podobne oczekiwania mają pewnie kibice. Szkoda tego remisu, zwłaszcza że jednego goli straciliśmy po stałym fragmencie, a sztab szkoleniowy nas na to uczulał. Druga bramka też obciąża nasze konto, bo cała linia obrony powinna się lepiej zachować. Myślę jednak, że wyciągniemy z tego wnioski i w przyszłości będzie lepiej - ocenił 19-letni defensor.

Przed Wartą trudne pojedynki z wysoko notowanymi Rozwojem Katowice i Chrobrym Głogów. - Nie możemy czuć strachu przed nikim, trzeba grać do przodu i cieszyć poznańskich fanów. Mam nadzieję, że po dwóch najbliższych spotkaniach uda nam się wrócić na pozycję lidera - dodał Onsorge.

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Michał Ciarkowski: Byliśmy zbyt pewni siebie, mam nadzieję, że to się nie powtórzy

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!