Cecherz triumfuje, rewelacja zatrzymana - relacja z meczu Kolejarz Stróże - Wisła Płock

Przemysław Cecherz dostał szansę na rehabilitację po koszmarnym początku sezonu i korzysta z niej. Jego podopieczni pokonali 2:0 Wisłę Płock, która była niepokonana w lidze od 300 dni.

Pierwsza połowa była marna, żeby nie powiedzieć koszmarna. Poczynaniom obu drużyn brakowało jakości w: budowaniu ataków, dośrodkowaniach, uderzeniach. Strzały były albo za lekkie albo niecelne, więc nie stanowiły problemu dla Łukasza Radlińskiego oraz Daniela Szczepankiewicza, którzy stali między słupkami.

Ciut lepsze wrażenie sprawiał Kolejarz Stróże, dla którego prowadzenie mogli zdobyć Piotr Rocki oraz Janusz Wolański, ale ten pierwszy chybił w 24. minucie, a drugi strzelił tuż przed przerwą w ręce golkipera. O odpowiedź starał się w 44. minucie Jacek Góralski. Pomocnik Wisły Płock doskoczył do wybitej z pola karnego piłki i bez zawahania strzelił tuż obok bramki.

Konsultacje zawodników z trenerami wpłynęły pozytywnie na widowisko. Nadal nie było ono wielkie, ale na boisku było fragmentami ciekawie.

Tuż po przerwie Michał Bajdur przeegzaminował Szczpankiewicza strzałem z dystansu, a Marcin Krzywicki wykończył niecelnym strzałem dwójkową akcję z Filipem Burkhardtem. Kolejne pudło zaliczył Krzysztof Janus po przebojowym wbiegnięciu w pole karne.

Po tylu niecelnych próbach naturalne stało się pytanie: czy kibice są skazani na bezbramkowy remis czy wreszcie ktoś przełamie impas strzelecki? 76. minuta przyniosła wyczekiwane przełamanie - Wojciech Trochim zamienił w gola rzut wolny z tylko teoretycznie łatwej pozycji.

Beniaminek nie potrafił odpowiedzieć, a tuż po upływie regulaminowego czasu otrzymał decydujący cios. Nie zadał go Michał Gryźlak ani Michał Bajdur, choć mieli ku temu szanse, a Janusz Wolański, który wykończył szybki kontratak.

Wisła Płock przegrała w lidze po raz pierwszy od 301 dni. Kolejarz zanotował trzecie z rzędu zwycięstwo po... serii trzech porażek.

Kolejarz Stróże - Wisła Płock 2:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Trochim 76'
2:0 - Janusz Wolański 90'

Kolejarz: Radliński - Gryźlak, Szufryn, Markowski, Cichy, Rocki (54' Majchrzak), Niane, Bocian (66' Stefanik), Trochim, Bajdur (88' Szymański), Wolański.

Wisła: Szczepankiewicz - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Mysona (46' Nadolski), Góralski, Burkhardt, Janus, Kaczmarek, Dziedzic (73' Grzelak), Krzywicki (65' Sekulski).

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).

Żółte kartki: Szufryn (Kolejarz) oraz Magdoń, Burkhardt (Wisła).