Liga Mistrzów: Inter i Chelsea tracą punkty

Inter Mediolan dość niespodziewanie tylko zremisował u siebie 1:1 z Werderem Brema, przez co Nerazzurri co prawda nadal są liderem grupy B, ale do spółki z Anorthosisem Famagustą Łukasza Sosina. FC Barcelona bardzo szczęśliwie ograła 2:1 Szachtar Donieck Mariusza Lewandowskiego. Punkty straciła Chelsea, która nie potrafiła pokonać bramkarza CFR Cluj. Planowo trzy oczka zgarnęły ekipy AS Romy, FC Liverpoolu i Atletico Madryt.

Adam Kiołbasa

Grupa A:

Mistrzowie Rumunii sprawili kolejną niespodziankę, po zwycięstwie w Rzymie 2:1 nad AS Romą, tym razem CFR Cluj bezbramkowo zremisowało z londyńską Chelsea. Giallorossi natomiast do przerwy co prawda przegrywali 0:1 z Girondins Bordeaux po trafieniu Joanna Gourcuffa, ale od momentu, kiedy to miejscowi zaczęli grać w liczebnym osłabieniu, AS Roma osiągnęła znaczącą przewagę. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Julio Baptista i raz Mirko Vucinić, a podopieczni Luciano Spallettiego zasłużenie wygrali 3:1.

Girondins Bordeaux - AS Roma 1:3 (1:0)
1:0 - Gourcuff 19'
1:1 - Vucinić 64'
1:2 - Baptista 71'
1:3 - Baptista 83'
Czerwona kartka: Dos Santos 36' (Bordeaux).

CFR Cluj - Chelsea Londyn 0:0

Grupa B:

Niespodziewanie liderem grupy B jest współliderem Anorthosis Famagusta Łukasza Sosina. Mistrzowie Cypru nie dali żadnych szans Panathinaikosowi Ateny i pewnie zwyciężyli 3:1. Polak przebywał na placu gry do 64. minuty. Nerazzurri z kolei co prawda prowadzili z Werderem po bramce Maicona, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem, bowiem Claudio Pizarro po akcji Torstena Fringsa zdołał doprowadzić do wyrównania. Tym samym piłkarze Jose Mourinho także mają na swoim koncie cztery oczka.

Anorthosis Famagusta - Panathinaikos Ateny 3:1 (2:1)

Grupa C:

FC Barcelona bardzo szczęśliwie pokonała na wyjeździe Szachtar Donieck 2:1. Katalończycy długo przegrywali, ale na 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą niezawodnego Lionela Messiego zdołali doprowadzić do wyrównania. Ten sam zawodnik już w doliczonym czasie gry przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. W 90. Duljaja zmienił Mariusz Lewandowski. Sporting Lizbona natomiast zgodnie z przewidywaniami ograł FC Basel. Portugalczycy zaaplikowali Szwajcarom dwie bramki.

Szachtar Donieck - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Grupa D:

W tej grupie obyło się bez niespodzianek. FC Liverpool wygrał 3:1 z PSV Eindhoven, a Atletico Madryt pokonało 2:1 Olympique Marsylię. The Reds już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Dirka Kuyta i Robbiego Keana, a w drugiej odsłonie bramkę zdobył także Steven Gerrard. Hiszpanie z kolei cenne trzy punkty zawdzięczają trafieniom Sergio Aguero oraz Raula Garcii.

Atletico Madryt - Olympique Marsylia 2:1 (2:1)
1:0 - Aguero 4'
1:1 - NIang 16'
2:1 - R. Garcia 22'

FC Liverpool - PSV Eindhoven 3:1 (2:0)