Towarzysko: Brazylia lepsza od Portugalii, Neymar znów zachwycił (wideo)

W spotkaniu towarzyskim rozegranym w Foxborough Canarinhos pewnie pokonali Portugalczyków, wśród których zabrakło jednak największej gwiazdy - Cristiano Ronaldo.

Konrad Kostorz
Zespół Luiza Felipe Scolariego po efektownym zwycięstwie 6:0 nad Australią bez większych problemów uporał się z ekipą Paulo Bento. Początek rywalizacji nie był jednak dla Canarinhos udany, ponieważ w 18. minucie fatalny błąd Maicona wykorzystał Raul Meireles.

Odpowiedź Brazylii była szybka: po centrze Neymara z rzutu rożnego Thiago Silva zawisł w powietrzu ponad Bruno Alvesem i Miguelem Veloso, po czym głową posłał piłkę do bramki. 10 minut później próbkę umiejętności dał Neymar, mijając niczym tyczki kilku rywali i popisując się precyzyjnym uderzeniem w długi róg.

Przy bramce na 3:1 gwiazdor Barcelony również miał udział. To właśnie Neymar uruchomił Maxwella, który jak na tacy wyłożył piłkę napastnikowi Jo, a ten trafił do pustej bramki. Brazylia zwyciężyła, ale kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się mecz, gdyby do dyspozycji selekcjonera Portugalii był Cristiano Ronaldo.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas. Brazylia - Portugalia 3:1 (2:1) 0:1 - Meireles 18' 1:1 - T. Silva 24' 2:1 - Neymar 34' 3:1 - Jo 49' Kapitalny gol Neymara od 2:02: