Serie A: Dramat drużyny Glika w meczu z Milanem! Nieudany powrót Kaki, Napoli na czele

Torino jeszcze w 86. minucie prowadziło 2:0 z Milanem, ale ostatecznie nie zgarnęło kompletu punktów. Na pozycję lidera Serie A wysunęło się SSC Napoli.

Konrad Kostorz
Od pierwszego gwizdka na Stadio Olimpico w Turynie wystąpili pełniący rolę kapitana gospodarzy Kamil Glik oraz nowy nabytek Rossonerich, Ricardo Kaka. Zabrakło za to kontuzjowanego Stephana El Shaarawy'ego, którego w podstawowym składzie zastąpił Robinho.

W pierwszej połowie sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo i nic nie zwiastowało emocjonującej końcówki, jednak tuż po zmianie stron Danilo D'Ambrosio wkręcił w ziemię Cristiana Zaccardo i ładnym strzałem przy krótkim słupku zaskoczył Christiana Abbiatiego.

Stracona bramka nie podziałała mobilizująco na Milan, a podopieczni Massimiliano Allegriego nadal grali słabo. Niemoc gości wykorzystał świetnie dysponowany Alessio Cerci, pewnie pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.

Już w 70. minucie z boiska zszedł bezbarwny Kaka. Jeszcze szybciej Allegri zdjął Robinho, a jego miejsce zajął Alessandro Matri. Zmiany na niewiele się zdały, ponieważ czerwono-czarni wciąż prezentowali się poniżej oczekiwań. Gdy wydawało się, że Milan pogodził się z porażką, dość kuriozalnego gola zdobył Sulley Muntari i dla Torino zaczęła się nerwówka.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył cztery minuty, a w ostatniej z nich Giovanni Pasquale zdaniem arbitra nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Andreę Poliego. Miejscowi długo protestowali, ale na nic się to zdało. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mario Balotelli i nie dał szans Daniele Padellemu.

Trzecią wygraną odniosło Napoli, które bez większych problemów uporało się z Atalantą. Pierwszą bramkę strzelił Gonzalo Higuain, do którego zagrywał Marek Hamsik, a na 2:0 podwyższył inny były gracz Realu Madryt, Jose Callejon. Azzurri objęli samotne prowadzenie w tabeli, jednak w niedzielę doścignąć może ich ACF Fiorentina, a w poniedziałek AS Roma.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Torino FC - AC Milan 2:2 (0:0)
1:0 - D'Ambrosio 47'
2:0 - Cerci 71'
2:1 - Muntari 87'
2:2 - Balotelli (k.) 90+7'

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)
1:0 - Higuain 71'
2:0 - Callejon 81'

Czerwona kartka: Cigarini /74' za drugą żółtą/ (Atalanta).