Mecz beniaminków dla Chojniczanki - relacja z meczu Chojniczanka - Wisła Płock

Chojniczanka Chojnice sięgnęła po upragnione zwycięstwo w meczu 8. kolejki I ligi z Wisłą Płock. Gospodarze wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Tomasz Mikołajczak i Daniel Chyła.

Maciej Mikołajczyk

Kibice Chojniczanki po dłuższej przerwie znów mogli opuszczać stadion przy Mickiewicza w majorowych nastrojach. Zespół z grodu tura na zapleczu Ekstraklasy wygrał u siebie dopiero po raz drugi - wcześniej triumfował tylko na inaugurację sezonu z Kolejarzem Stróże. Pomorzanie nie tylko przełamali zwycięską niemoc, trwająca od pięciu kolejek, ale przede wszystkim zdobyli cenne trzy punkty, które dały im powrót w górne rejony tabeli.

Spotkanie dwóch beniaminków było bardzo zacięte, ale to gospodarze byli stroną lepszą i potrafili stworzyć więcej klarownych sytuacji pod bramką rywala. I chociaż na boisku z powodu kontuzji nie pojawili się Grzegorz Wojdyga, Błażej Jankowski ani nawet doskonale rozgrywający Kosuke Ikegami, to MKS i tak radził sobie doskonale. Żółto-biało-czerwoni po raz kolejny potwierdzili, że przy stałych fragmentach gry czują się jak ryba w wodzie.

Chojniczanka na prowadzenie wyszła w 19. minucie meczu, gdy po nieco kontrowersyjnym faulu w polu karnym przez Marko Radica na Marcinie Orłowskim sędzia postanowił podyktować "11". Wyśmienitej okazji nie zmarnował Tomasz Mikołajczak, który pewnie pokonał Seweryna Kiełpina. W 34. minucie niewiele zabrakło, a miejscowi za sprawą wspaniałego rajdu Tomasza Ostalczyka mogli prowadzić dwiema bramkami.

Gospodarze nie zamierzali spuszczać z tonu nawet na chwilę i jeszcze przed przerwą zagrali koncertową akcję, rozpoczętą rzutem wolnym. Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Jakub Mrozik, a główką na bramkę strzelał Błażej Radler. Golkiper "Nafciarzy" uderzenie zdołał jednak obronić, ale przy dobitce Daniela Chyły był już zupełnie bezradny.

Po pierwszej połowie Chojniczanka prowadziła 2:0 i taki wynik zachował się do samego końca. W drugiej odsłonie meczu podopieczni Mariusza Pawlaka w pełni kontrolowali przebieg spotkania, koncentrując się na utrzymaniu korzystnego dla nich rezultatu. Goście próbowali swoich szans w ataku pozycyjnym, ale prawdziwy dzień "konia" miał w niedzielę Rafał Misztal, który przez Marcina Krzywickiego i spółkę nie dał się pokonać ani razu.

Warto zaznaczyć, że starcie beniaminków miało swój dodatkowy akcent - trener "Chojny" swoją czynną karierę piłkarza kończył właśnie pod wodzą Marcina Kaczmarka, choć pisać o pojedynku ucznia z mistrzem, byłoby jednak drobną przesadą.

Po meczu powiedzieli:

Mariusz Pawlak (trener Chojniczanki): Cieszy wygrana u siebie. Ciężko na to pracowaliśmy. Najważniejsze w piłce jest to, by wpadła do siatki, co udało nam się dwa razy. Nasza skuteczność jest trochę lepsza. Można być zadowolonym, bo zawodnicy wykonali swoją pracę. Grali twardo i zdecydowanie. Na temat sędziowania nie chcę się wypowiadać, bo każdy robi błędy.

Marcin Kaczmarek (trener Wisły Płock): Gratuluję Mariuszowi trzech punktów. Mogę podsumować ten mecz w dwóch zdaniach. Po pierwsze - tracimy bardzo dużo goli po stałych fragmentach gry, a po drugie - jeśli był karny dla Chojniczanki, to dla nas powinny być dwa. Mogę powiedzieć, że w przeciągu całej rundy jestem zniesmaczony postawą sędziów. Wiadomo - to są mocne słowa. Oni zawsze twierdzą, że chcą dobrze. Ja też chce dobrze.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock 2:0 (2:0)
1:0 - Tomasz Mikołajczak (k.) 19'
2:0 - Daniel Chyła 44'