Wilk w podstawowym składzie Deportivo, Adrian Wójcik trafił dla Sevilli C

Cezary Wilk wystąpił w hicie Liga Adelante pomiędzy dwoma kandydatami do awansu - Sportingiem Gijon i Deportivo La Coruna. Tymczasem trafienie w trzeciej drużynie Sevilli zaliczył Adrian Wójcik.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Wobec licznych kontuzji w linii defensywnej trener Deportivo La Coruna zdecydował się  przesunąć do tyłu Alexa Bergantinosa i drugi raz z rzędu w roli defensywnego pomocnika w barwach ekipy z Galicji wybiegł Cezary Wilk. Polak zaprezentował się z dobrej strony w pierwszej połowie starcia ze Sportingiem Gijon, jednak po zmianie stron nie uchronił swojego zespołu przed stratą dwóch goli. W 75. minucie byłego Wiślaka zastąpił nominalny napastnik - Luis Fernandez.

To trzecia porażka Deportivo w piątym meczu tego sezonu, przez co tegoroczny spadkowicz plasuje się w dolnej połówce tabeli.

Tymczasem w sobotę z gola na IV-ligowych boiskach cieszył się Adrian Wójcik. Młody polski napastnik zaliczył w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Sevilli C, która przegrała z Cuetą 1:3. Ekipa 19-latka po czterech kolejkach zgromadziła tylko oczko. Przypomnijmy, że Wójcik ma za sobą również dwa mecze w drugiej drużynie Sevilla FC.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)