Rumunia: Gol Szukały, Steaua liderem (wideo)

W niedzielnym meczu 8. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z FC Botosani Łukasz Szukała ze Steauy Bukareszt zdobył swojego drugiego gola w bieżącym sezonie.

Maciej Kmita

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 22. minucie, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Pięć minut później poprawił Federico Piovaccari, a FC Botosani było stać tylko na honorowe trafienie i Steaua sięgnęła po piąte ligowe zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu wobec remisu FC Petrorul Ploesti niedawny rywal Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów zajął pozycję lidera tabeli.

Gol Szukały od 2:56:

Co ciekawe, ekipa Laurentiu Reghecampfa patrzy na inne zespoły z góry, mając dwa zaległe mecze do rozegrania.

Dla Szukały to drugie trafienie w sezonie 2013/2014. Wcześniej Polak wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Superpuchar Rumunii.

FC Botosani - Steaua Bukareszt 1:2 (0:2)
0:1 - Szukała 22'
0:2 - Piovaccari 27'
1:2 - Dinu 47'

Raport SportoweFakty.pl: Szukała 50. Polakiem w Lidze Mistrzów