Eredivisie: Przemysław Tytoń nareszcie zagrał i skapitulował po pięknym strzale (wideo)

Kontuzja podstawowego golkipera PSV Eindhoven umożliwiła występ polskiego bramkarzowi w szlagierowym pojedynku Eredivisie, w którym AZ Alkmaar podejmował PSV Eindhoven.

Sobotnią potyczkę Przemysław Tytoń tradycyjnie rozpoczął jako rezerwowy, a między słupkami stanął Jeroen Zoet. W drugiej połowie spotkania Holender doznał jednak kontuzji pachwiny i musiał opuścić plac gry.

Przy stanie 1:1 w 52. minucie na murawie zameldował się Tytoń i niedługo później musiał wyciągać piłkę z siatki. Polaka kapitalnym strzałem zza pola karnego zupełnie zaskoczył Aron Johannsson. 26-latek frunął w powietrzu, by złapać piłkę, jednak ta wpadła pod samą poprzeczkę.

W końcówce Tytoń nie miał zbyt wiele pracy, ale jego kolegom nie udało się odrobić strat i ekipa Phillipa Cocu wyjechała z Alkmaar bez punktów.

AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2:1 (1:1)

1:0 - Viergever 21' 1:1 - Depay 35' 2:1 - Johansson 57'