Paweł Piceluk dał Warcie Poznań zwycięstwo. Czy wreszcie zagra w ataku?

Paweł Piceluk nie gra w Warcie na swojej nominalnej pozycji, często też musi się zadowalać rolą rezerwowego. Być może jego sytuację zmieni zdobycie zwycięskiej bramki w starciu ze Stelmetem UKP.

Szymon Mierzyński
25-letni napastnik wpisał się na listę strzelców w 86. minucie, zapewniając zielonym trzy punkty w dość przeciętnym w ich wykonaniu meczu. - Błażej Nowak obsłużył mnie idealnym dośrodkowaniem i udało mi się przelobować bramkarza strzałem głową. Cieszę się, bo to trafienie dało nam komplet oczek, a zdobyliśmy je w osłabieniu. Grając u siebie mieliśmy tylko jeden cel i na szczęście go zrealizowaliśmy. Czwarta wygrana z rzędu to już niezła seria. Oby tak dalej - powiedział Paweł Piceluk.

Podopieczni Marka Kamińskiego dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek. Po wykorzystanym przez Grzegorza Rasiaka rzucie karnym prowadzili już od 16. minuty i wydawało się, że nie będą mieć problemów z zainkasowaniem trzech punktów. - Niestety bramka trochę nas uśpiła, padło wyrównanie i mecz się uspokoił. Przez dłuższy czas brakowało klarownych sytuacji. Później gra się zaostrzyła i sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Dla nas najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Dowieźliśmy je, mimo że było bardzo ciężko, bo arbiter doliczył aż cztery minuty - dodał.

Jakie zadania miał Piceluk, gdy wchodził na boisko w 66. minucie? - Trener ustawił mnie na boku pomocy, choć cały czas widać u mnie inklinacje do gry w napadzie. Ale cóż... Trzeba się stosować do decyzji szkoleniowca - zaznaczył.

Warta wygrała, lecz nie da się oprzeć wrażeniu, iż prowadząc 1:0 zbyt łatwo uwierzyła, że rywal nie zdoła się już podnieść i nie demonstrowała stu procent możliwości. - Muszę się z tym zgodzić. Był moment, że graliśmy za spokojnie i nie stwarzaliśmy zagrożenia pod bramką przeciwnika. Na szczęście w porę się otrząsnęliśmy i dzięki temu na kolejne spotkanie pojedziemy z nadzieją podtrzymania zwycięskiej passy - zakończył Piceluk.

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Piłkarze Warty Poznań z dwiema czerwonymi kartkami, a trener: Nie mam do nich żadnych pretensji

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!