Towarzysko: Brazylia na zwycięskim kursie, Neymar trafił z rzutu wolnego (wideo)

Gospodarze i faworyci mundialu nie spuszczają z tonu! Canarinhos w sobotę bez większych problemów pokonali finalistę przyszłorocznych mistrzostw świata.

Konrad Kostorz

Po efektownym triumfie w Pucharze Konfederacji zespołowi Luiza Felipe Scolariego przytrafiła się wpadka w sierpniowym pojedynku ze Szwajcarią (0:1), ale w kolejnych spotkaniach - 6:0 z Australią i 3:1 z Portugalią - Brazylijczycy zaprezentowali się już z jak najlepszej strony i na miarę oczekiwań fanów.

Przeciwko Korei Południowej, która jako jedna z pierwszych reprezentacji zapewniła sobie udział w MŚ 2014, selekcjoner Canarinhos wystawił silny skład z niemal wszystkimi gwiazdami. Mimo to w Seulu Brazylii miała trudną przeprawę, a 30-letni bramkarz Jefferson zmuszony był kilka razy interweniować.

Tuż przed przerwą zawodnicy z Ameryki Południowej wyszli na prowadzenie dzięki znakomitemu uderzeniu Neymara z rzutu wolnego. Gwiazdor Barcelony zdobywa sporo bramek w narodowych barwach - jego dorobek w wieku zaledwie 21 lat to aż 27 trafień! Na 2:0 podwyższył Oscar, który otrzymał kapitalne podanie od Paulinho, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Kolejny mecz kontrolny zawodnicy Scolariego rozegrają już we wtorek 15 października - ich rywalem w Pekinie będzie Zambia. W połowie listopada Brazylijczycy najprawdopodobniej zmierzą się natomiast z Hondurasem.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Korea Południowa - Brazylia 0:2 (0:1)
0:1 - Neymar 44'
0:2 - Oscar 49'

Skład Brazylii: Jefferson - Dani Alves, David Luiz, Dante, Marcelo (81' Maxwell) - Luiz Gustavo (69' Lucas Leiva), Paulinho (69' Hernanes), Oscar (79' Bernard)- Hulk (46' Ramires), Neymar, Jo.

Kolejne trafienie Neymara dla reprezentacji:
Czy Brazylia jest wystarczająco mocna, by wygrać mundial i zdetronizować Hiszpanię?