Wedle pierwszych informacji, wojewoda dolnośląski miał zamknąć na dwa spotkania część stadionu na którym swoje mecze rozgrywa Śląsk Wrocław. Trybuna B, zwana przez kibiców "Oporowską", miała być wyłączona z użytku na pucharowe spotkanie WKS-u z Jagiellonią Białystok oraz mecz w T-Mobile Ekstraklasy z Zawiszą Bydgoszcz. Podczas potyczki z klubem z Bydgoszczy zamknięty miał być także sektor gości.
W piątek klub z Wrocławia poinformował jednak, że wojewoda jedynie częściowo przychylił się do wniosku policji i zdecydował o zamknięciu trybun B i X tylko podczas ligowego meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Z kolei podczas poniedziałkowego meczu pucharowego z Jagiellonią Białystok wszystkie trybuny będą otwarte.
Wojewoda dolnośląski Marek Skorupa postanowił więc częściowo zamknąć stadion Śląska na wniosek komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu po derbowym spotkaniu brązowych medalistów mistrzostw Polski z KGHM Zagłębiem Lubin. W trakcie tej potyczki kibice odpalili środki pirotechniczne, a na boisko spadły serpentyny. Mecz na kilka minut został przerwany.
Śląsk przypomina także, że piątek jest ostatnim dniem, w którym można wysyłać zgłoszenia do piątej edycji akcji "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu". Jej uczestnicy będą mogli za darmo zobaczyć mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. W poprzednich odsłonach akcji - podczas spotkań z Arką Gdynia (ćwierćfinał Pucharu Polski 2011/12), GKS-em Bełchatów (1/8 finału Pucharu Polski 2012/13), Flotą Świnoujście (ćwierćfinał Pucharu Polski 2012/13) oraz Wisłą Kraków (półfinał Pucharu Polski 2012/13) - na trybunach Stadionu Wrocław zasiadło łącznie ponad 26 tysięcy dzieci, które zostały zaproszone przez Śląsk.
- Na każdym z tych spotkań młodzi kibice wrocławskiego klubu bawili się doskonale, a ich doping dodawał zawodnikom WKS-u skrzydeł. Piłkarze Śląska wygrali wszystkie spotkania, podczas których ogłoszona była akcja "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu" i wierzymy, że w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski z białostocką drużyną będzie podobnie. Co zapewniamy? Przede wszystkim bezpłatne bilety dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i placówek wychowawczych oraz dla ich opiekunów i rodziców (dwoje opiekunów na piętnaścioro dzieci), opiekę wolontariuszy podczas meczu, naukę kulturalnego dopingu wraz z kibicami Śląska, darmowy parking dla autobusów oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami - informuje Michał Mazur, rzecznik prasowy Śląska.
Akcja "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu" kierowana jest do dzieci z rocznika 1997 oraz młodszych. Do tej pory na mecz z Jagiellonią chęć przybycia na stadion zgłosiło już ponad 2000 dzieci.
Jestem za, a nawet przed!!!