Fenomenalna seria AS Romy dobiegnie końca? Kapitan lidera Serie A wyłączony z gry

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

AS Roma wygrała w tym sezonie wszystkie mecze, w czym ogromna zasługa Francesco Tottiego. W nadchodzących pojedynkach Rudi Garcia nie będzie mógł postawić na asa atutowego Giallorossich.

W tym artykule dowiesz się o:

W każdym z pierwszych siedmiu pojedynków ligowych Francesco Totti spisywał się na miarę oczekiwań i przyczyniał się do odnoszenia zwycięstw, zdobywając 3 gole i zapisując na swoim koncie aż 6 asyst.

Podczas piątkowego pojedynku na szczycie Serie A z SSC Napoli "Il Capitano" doznał urazu mięśni uda i już w 32. minucie musiał opuścić plac gry. Piłkarze AS Romy bez swojej największej gwiazdy pokonali rywala (2:0), ale nie ulega wątpliwości, że nie grali tak dobrze i widowiskowo jak we wcześniejszych spotkaniach, mieli mnóstwo szczęścia pod własną bramką, a oba gole zdobyli ze stałych fragmentów.

Niestety dla fanów zespołu Rudiego Garcii kontuzja Tottiego okazała się poważniejsza. Według optymistycznych prognoz 37-latka czeka 10-dniowa przerwa w treningach, a to oznacza, że na pewno zabraknie go przeciwko Udinese Calcio, Chievo Werona oraz Torino FC, natomiast pod dużym znakiem zapytania stoi występ z US Sassuolo.

Kto zajmie miejsce Tottiego w podstawowym składzie? W spotkaniu z Napoli trener posłał do boju Marco Borriello. 30-latek nie zachwycił, ale okazał się przydatny, bowiem wywalczył rzut karny. Do dyspozycji Garcii jest również Adem Ljajić, który tak jak kapitan rzymian najlepiej czuje się w roli cofniętego napastnika.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Czy AS Roma bez Francesco Tottiego będzie kontynuować serię zwycięstw?