PE: Czarne Koszule zgodnie z planem - relacja z meczu Polonia Warszawa - ŁKS Łódź

Polonia Warszawa pokonała u siebie ŁKS Łódź 1:0 w meczu trzeciej kolejki Pucharu Ekstraklasy. Czarne Koszule po raz siódmy z rzędu nie straciły bramki. Do zwycięstwa wystarczyło trafienie Jacka Kosmalskiego

Michał Jasiński

Od pierwszych minut mecz był toczony w jednostajnym, wolnym tempie. Poloniści posiadali inicjatywę, ale nie potrafili przełożyć tego nie tylko na bramki, ale i na sytuacje strzeleckie, których było jak na lekarstwo. Z letargu kibiców zgromadzonych przy Konwiktorskiej obudził podopieczny trenera Marka Chojnackiego - Adam Czerkas, który dostał podanie z głębi pola, ale przegrał pojedynek z Radosławem Majdanem. Mimo przewagi, Polonia pierwszą poważną szansę miała dopiero w 42. minucie, kiedy po wrzutce Krzysztofa Bąka uderzał Kosmalski. Na posterunku był jednak bramkarz ŁKS - Marcin Pająk. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Obaj szkoleniowcy dokonali w przerwie trzech zmian. Trener gospodarzy - Jacek Zieliński wprowadził doświadczonych Marka Sokołowskiego i Igora Kozioła. Gra zrobiła się ciekawsza. W 51. minucie po dośrodkowaniu Mariusza Zasady, poważne problemy ze złapaniem piłki miał bramkarz ŁKS-u, ale jeden z obrońców wyręczył go. Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam z Majdanem znalazł się wprowadzony w przerwie Dawid Jarka. Uderzył ponad bramką. W 65. minucie miała miejsce najważniejsza akcja meczu. Piotr Świerczewski dostał piłkę w środku pola i ładnym podaniem uruchomił Jacka Kosmalskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Pająka. Strzelec bramki miał kolejną okazję kilka minut później, lecz nie zdołał trafić ponownie. W ostatnich minutach śmielej zaatakowali gracze z Łodzi, ale strzały z dystansu Gabora Vayera oraz Labinota Halitiego Majdan obronił bez trudu.

W doliczonym czasie gry wynik mógł zmienić się dwukrotnie. Najpierw świetne podanie z głębi pola dostał Łukasz Piątek, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Tuż po tym zdarzeniu ŁKS wyprowadził kontrę, po której Jarka powtórzył "wyczyn" Piątka. Dobitka odbiła się od obrońcy i sędzia zakończył mecz.

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
1:0 - Kosmalski 65'

Polonia Warszawa: Majdan - Mynar (46' Sokołowski), Bąk, Telichowski, Lato (46' Kozioł) - Zasada, Piątek, Świerczewski, Gołębiewski (46' Jaroń), Mąka (84' Nolka) - Kosmalski.

ŁKS Łódź: Pająk - Marciniak, Adamski (46' Jarka), Kascelan, Ognjanovic - Haliti, Vayer, Stachowiak (69' Świątek), Geworgyan (46' Asaad), Pytlarz [58' Kujawa(81' Leszczyński).

Sędzia: Grzegorz Stęchły (Podkarpacki ZPN).