Beniaminek postawił twardy opór liderowi - relacja z meczu Odra Opole - Warta Poznań

Na inaugurację 14. kolejki II ligi gr. zachodniej Odra Opole zmierzyła się z Wartą Poznań. Beniaminek postawił liderowi twardy opór i spotkanie zakończyło się remisem.

Szymon Mierzyński
Pierwsza połowa była nieco lepsza w wykonaniu gospodarzy. To oni stworzyli więcej sytuacji i w 23. minucie zmusili Adriana Lisa do kapitulacji. Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które uderzeniem głową sfinalizował Marcin Kocur. Dla 29-letniego napastnika było to już szóste trafienie w obecnym sezonie i pozostaje on najskuteczniejszym strzelcem opolan.

Po stracie gola ekipa Marka Kamińskiego nieco przyspieszyła. Nie miała większych problemów z przedarciem się pod pole karne przeciwnika, ale w jej akcjach brakowało wykończenia, bo czujnie grali defensorzy Odry. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej części miała miejsce idealna okazja na wyrównanie. Po centrze Błażeja Nowaka i koszmarnej interwencji stopera, Bartłomiej Danowski wybił piłkę przed siebie i doskonałą szansę miał Michał Goliński. Doświadczony pomocnik zaliczył jednak fatalne pudło posyłając futbolówkę obok słupka.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Po przerwie Warta zaatakowała jeszcze odważniej i uzyskała wyraźną przewagę. Niesamowicie aktywny był Michał Ciarkowski, który szarpał na skrzydle, egzekwował też stałe fragmenty. Długo jednak napór zielonych nie przynosił wymiernych efektów.

Dobrym ruchem sztabu szkoleniowego lidera było wpuszczenie na murawę Pawła Piceluka. To on w 80. minucie został sfaulowany w polu karnym i wywalczył dla Warty jedenastkę. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Artur Marciniak i pokonał zmylonego Danowskiego uderzeniem w środek bramki.

W końcówce poznaniacy próbowali jeszcze wyszarpnąć komplet punktów, ale drugi raz do siatki nie trafili. Rezultat 1:1 można uznać za sprawiedliwy. Odra wciąż zajmuje 8. miejsce w tabeli i ma w dorobku 18 punktów. Zieloni natomiast zachowali pozycję lidera i po 14. kolejce raczej jej nie stracą (bardzo wysoko w wyjazdowym starciu z Rakowem Częstochowa musiałby wygrać Górnik Wałbrzych).

Odra Opole - Warta Poznań 1:1 (1:0)
1:0 - Marcin Kocur 23'
1:1 - Artur Marciniak (k.) 80'

Odra Opole: Bartłomiej Danowski - Sławomir Cienciała, Maciej Michniewicz, Tomasz Drąg (46' Dawid Tomanek), Grzegorz Skrzypczak, Krystian Kowalczyk, Michał Glanowski, Tomasz Wawrzyniak, Mateusz Krawiec (75' Bartosz Sobczyński), Sebastian Deja (85' Adrian Krysian), Marcin Kocur.

Warta Poznań: Adrian Lis - Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński, Dariusz Wróblewski (66' Paweł Piceluk), Artur Marciniak, Adrian Bartkowiak (56' Mateusz Pogonowski), Błażej Nowak, Michał Goliński, Michał Ciarkowski, Grzegorz Rasiak (76' Karol Gregorek).

Żółte kartki: Mateusz Krawiec (Odra) oraz Adrian Bartkowiak, Przemysław Kocot, Mateusz Pogonowski (Warta).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

->Wyniki II ligi gr. zachodniej

->Tabela II ligi gr. zachodniej

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!