Primera Division: Messi się zaciął, ale FC Barcelona znów ze zwycięstwem

Lionel Messi ostatni raz z ligowej bramki cieszył się pod koniec września, a jego licznik bez trafienia w Primera Division wynosi już 210 minut. Tym razem ojcem zwycięstwa został Cesc Fabregas.

Trzy dni po El Clasico ponownie na boisko wyszła FC Barcelona. Zgodnie z tradycją trener Gerardo Martino zastosował system rotacji - duet środkowych defensorów ponownie stworzyli Marc Bartra - Carles Puyol, obok Sergio Busquetsa znalazł się inny środkowy pomocnik - Alex Song, a Neymara zmienił Pedro Rodriguez.

Celta Vigo od razu odważnie ruszyła do pressingu, lecz zamiast zagrożenia pod bramką Victora Valdesa mieliśmy szybkie otwarcie w wykonaniu gości - strzał Cesca Fabregasa golkiper Yoel Rodriguez zdołał jeszcze sparować, lecz wobec dobitki znajdującego się w wysokiej formie Alexisa Sancheza był już bez szans.

Później żadna z ekip nie przejęła na dłużej inicjatywy i losy zwycięstwa zostały przesądzone dopiero po przerwie - najpierw przepiękne uderzenie Fabregasa z dystansu trafiło w poprzeczkę, odbiło się od pleców golkipera i wpadło do siatki, a następnie hiszpański pomocnik wykorzystał asystę Lionela Messiego.

Końcówka meczu to już pęd najlepszego gracza globu po bramkę. Argentyńczyk przeprowadzał mnóstwo rajdów, był niezwykle aktywny, lecz świetnie z jego uderzeniami radził sobie Yoel, który 5-krotnie bronił strzały Argentyńczyka! Tym samym już wiadomo, że w październiku Messi z bramki w Primera Division się nie będzie cieszyć, a w czwartek w klasyfikacji najlepszych strzelców znów spróbuje od niego odskoczyć Diego Costa.

Ostatni raz Messi trafił do siatki w Primera Division przeciwko Almerii 28 września, by po kilku minutach z powodu kontuzji zejść z boiska. Reprezentant Albicelestes wszedł w trakcie drugiej połowy w spotkaniu z Osasuną Pampeluną, ale nie przechylił szali zwycięstwa na stronę Barcy, a przeciwko Realowi Madryt i Celcie Vigo zagrał już pełne 90 minut.

W pierwszym spotkaniu Espanyol bezbramkowo zremisował z Malagą, a nawet na ławce rezerwowych zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego.

Wyniki wtorkowych spotkań 11. kolejki Primera Division:

Espanyol Barcelona - Malaga CF 0:0

Celta Vigo - FC Barcelona 0:3 (0:1) 0:1 - Sanchez 9' 0:2 - Yoel (sam.) 48' 0:3 - Fabregas 54'

Celta Vigo: Yoel - Hugo Mallo, Cabral, Fontas, Aurtenetxe (56' Toni) - Lopez, Oubina, Rafinha, Fernandez (59' Santi Mina) - Charles, Nolito (69' Orellana).

FC Barcelona: Valdes - Alves, Bartra, Puyol, Adriano (31' Montoya) - Song, Busquets, Fabregas (70' Iniesta) - Sanchez (82' Tello), Messi, Pedro.

Żółte kartki: Rafinha, Fernandez, Cabral (Celta) oraz Fabregas (Barcelona).