Serie A: Glik trafił dla Torino, Milan znów zawiódł, niezasłużony triumf Napoli w hicie

Pominięty przez Adama Nawałkę w powołaniach na mecze kadry Kamil Glik zdobył drugą bramkę w Serie A. Juventus Turyn odniósł przekonujące zwycięstwo, a SSC Napoli miało sporo szczęścia we Florencji.

Konrad Kostorz

Największych emocji można było spodziewać się we Florencji i pojedynek drużyn ze ścisłej czołówki istotnie nie rozczarował. Zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Vincenzo Montelli, ale Napoli osiągnęło 100-procentową skuteczność! Zawodnicy Rafaela Beniteza stworzyli bowiem tylko dwie dogodne sytuacje i je wykorzystali. Po strzałach Jose Callejona i Driesa Mertensa golkiper Violi nie miał nic do powiedzenia. Przy obu bramkach ładne asysty zaliczył Gonzalo Higuain.

Fiorentina zdobyła gola po strzale z rzutu karnego, a ponadto miała kilka niezłych okazji: po strzale Juan Cuadrado piłka zatrzymała się na słupku, a uderzenie Giuseppe Rossiego w świetnym stylu obronił Pepe Reina. W drugiej połowie gospodarze zamykali rywali w ich własnym polu karnym, ale niewiele z tego wynikało. Co ciekawe, obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu, a Cuadrado dwa "żółtka" zobaczył za próby wymuszenia jedenastek.

Świadkami słabego widowiska byli dla odmiany kibice zgromadzeni na San Siro. Milan grał zbyt wolno i zbyt przewidywalnie, a Lazio nie zamierzało podejmować ryzyko. Pierwsza odsłona rywalizacji była całkowicie bezbarwna, a więcej zaczęło dziać się dopiero po zmianie stron. W 54. minucie po podaniu Mario Balotellego pierwszą bramkę po powrocie do Milanu zdobył Ricardo Kaka. Brazylijczyk oddał precyzyjny strzał sprzed pola karnego.

Biancocelesti nie rzucili się do zdecydowanych ataków, ale zdołali uratować remis. Napastników w zdobyciu bramki wyręczył stoper Michael Ciani, trafiając z bliska po zagraniu Antonio Candrevy. Milanu na zadanie decydującego ciosu nie było już stać. Ekipa Massimiliano Allegriego w tabeli ma zaledwie 12 punktów i traci dystans do zespołów walczących o europejskie puchary.

Zgodnie z planem po komplet punktów sięgnął Juventus, który zdeklasował wyjątkowo słabą w tym sezonie Catanię. Na wyróżnienie zasługuje kapitalny gol Andrei Pirlo, zdobyty dzięki precyzyjnemu strzałowi z rzutu wolnego. Kolejną bramkę we włoskiej ekstraklasie zapisał na swoim koncie Carlos Tevez. Po czterech wyjazdowych porażkach wreszcie przełamało się Udinese. Trafienia Antonio Di Natale i Luisa Muriela pozwoliły Zebrom pokonać beniaminka. Piotr Zieliński nie znalazł się nawet wśród rezerwowych.

Kamil Glik w 56. występie w Serie A zdobył swojego drugiego gola! Kapitan Torino strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:0 po dośrodkowaniu Alessio Cerciego. Reprezentant Italii zaliczył w tym spotkaniu dwie asysty i zdobył bramkę, ale nie wystarczyło to do sięgnięcia po komplet punktów. Mecz w Livorno zakończył się bowiem wynikiem 3:3, który z pewnością nie satysfakcjonuje zespołu Giampiero Ventury.

Warto odnotować, że w czołówce utrzymuje się rewelacyjny beniaminek z Werony, który uporał się z Sampdorią. Jedną z bramek zdobył weteran Luca Toni, a Paweł Wszołek pojawił się na murawie wśród przegranych w 66. minucie. Po cenne 3 "oczka" sięgnęła Genoa, której wygraną zapewnił Alberto Gilardino. Doświadczony napastnik przed przerwą zmarnował rzut karny, ale w drugiej połowie w pełni się zrehabilitował.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.