Bundesliga: Borussia na klasyczny hat-trick czekała od 640 meczów! (wideo)

Robert Lewandowski, zdobywając trzy gole w meczu ze Stuttgartem, skopiował wyczyn aktualnego dyrektora sportowego Borussii Dortmund Michaela Zorca sprzed blisko 20 lat.

Klasyczny hat-trick ma miejsce wtedy, kiedy piłkarz zdobędzie trzy bramki w jednej połowie meczu i nie są one oddzielone od siebie żadnym golem strzelonym przez innego gracza. Robert Lewandowski dokonał tego już w pojedynku Ligi Mistrzów z Realem Madryt, trafiając w 50., 55. i 67. minucie i zmieniając wynik z 1:1 na 4:1.

Pierwszy klasyczny hat-trick Polaka w Bundeslidze miał miejsce jednak dopiero w piątkowym spotkaniu z VfB Stuttgart. Lewandowski pokonał Svena Ulreicha w 54., 56. oraz 72. minucie, podwyższając prowadzenie Borussii Dortmund z 2:1 na 5:1. W sezonie 2011/2012 "Lewy" również zdobył trzy gole w lidze, ale wówczas przeciwko FC Augsburg nie uczynił tego w jednej połowie (30., 44. i 78. minuta).

Jak wyliczyły niemieckie media, poprzedni klasyczny hat-trick czarno-żółtych w rozgrywkach ligowych miał miejsce 10 grudnia 1994 roku w meczu z Hamburgerem SV, a jego autorem okazał się Michael Zorc. Legendarny pomocnik dortmundczyków trafił wówczas do siatki w 56., 62. i 79. minucie, a BVB wygrało 4:0.

Pomiędzy jednym a drugim meczem minęło blisko 20 lat, a Borussia rozegrała w tym czasie 639 spotkań ligowych!

Zobacz poprzedni klasyczny hat-trick Borussii w Bundeslidze autorstwa Michaela Zorca:

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.