Ligue 1: Drugi gol Krychowiaka w sezonie, Olympique Lyon wreszcie zwycięski

Po drugim zwycięstwie z rzędu zespół reprezentanta Polski awansował na 6. miejsce w tabeli. Kolejny raz nie udało się wygrać uczestnikowi Ligi Mistrzów, Olympique Marsylia.

Konrad Kostorz

Stade Reims przez wiele tygodni zawodziło, ale dzięki wygranej w 11. kolejce w Marsylii 3:2 złapało wiatr w żagle. W ciągu tygodnia zespół Huberta Fourniera wyeliminował z Pucharu Ligi Francuskiej AS Monaco, a w sobotę rozbił Bastię.

Bramkę na 2:1 tuż przed przerwą zdobył Grzegorz Krychowiak, skutecznie egzekwując rzut karny. Reprezentant Polski pokonał nie byle kogo, ponieważ 11-krotnego reprezentanta Francji Mickaela Landreau. Dla środkowego pomocnika było to szóste trafienie w Ligue 1 i drugie w tym sezonie. Pierwszego gola Krychowiak strzelił w 1. kolejce przeciwko Stade Rennes (1:2). Ponadto ma on w dorobku asystę, uzyskaną we wspomnianym spotkaniu z OM.

Po pięciu spotkaniach ligowych bez zwycięstwa na wysokości zadania wreszcie stanął Olympique Lyon. Les Gones w ciągu dwóch minut za sprawą Alexandre'a Lacazette'a i Bafetimbi Gomisa zdobyli dwa gole w pojedynku z beniaminkiem i zdołali utrzymać przewagę do ostatniego gwizdka. W tabeli podopieczni Remiego Garde plasują się dopiero na 11. pozycji.

Z walki o najwyższe lokaty stopniowo wypada wicemistrz kraju Olympique Marsylia, który do Paris Saint-Germain i AS Monaco traci coraz większy dystans. Drużyna Elie Baupa przerwała wprawdzie serię porażek, jednak remis ze Stade Rennes nikogo na Stade Velodrome nie powinien satysfakcjonować. Warto odnotować, że kwadrans przed końcowym gwizdkiem gospodarze wywalczyli rzut karny, lecz na bramkę nie zdołał zamienić go Nelson Oliveira.

Dopiero drugi raz w sezonie udało się wygrać piłkarzom Valenciennes FC, wśród których wystąpił znany z polskich boiska Maor Melikson (90 minut i żółta kartka). Bohaterem spotkania z AC Ajaccio został Gregory Pujol, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Na dnie ligowej tabeli znalazło się FC Sochaux, pomimo cennego remisu z AS Saint-Etienne.