Ligue 1: Asysta Krychowiaka na wagę trzech oczek! Lille wiceliderem (wideo)

Olympique Marsylia znów na kolanach. Zespół ze Stade Velodrome przegrał z ekipą z Reims, tracąc bramkę na 2:3 w doliczonym czasie gry! Przynajmniej do niedzieli wiceliderem pozostanie za to Lille.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podopieczni Elie Baupa nie tylko przegrywają w Lidze Mistrzów. W Ligue 1 Olympique Marsylia poległo bowiem trzeci raz z rzędu, tym razem z mistrzem remisów - Stade Reims. Kiedy Andre-Pierre Gignac w 86. minucie wyrównał stan gry na 2:2 wydawało się, że gospodarze przełamią fatalną passę. Tymczasem w doliczonym czasie w pole karne piłkę wrzucił Grzegorz Krychowiak, a celną główką popisał się Prince Oniangue.

Już w piątek cenne wyjazdowe zwycięstwo osiągnęła ekipa OSC Lille, która przerwała passę czterech zwycięstw FC Nantes. Złotą bramkę zdobył niezawodny Nolan Roux, a jego drużyna przynajmniej do niedzielnego meczu AS Monaco będzie okupować pozycję wicelidera.

Szansy na wyprzedzenie Nantes i Marsylii nie wykorzystało OGC Nice, które mimo gry przez pół godziny w przewadze, nie zdołało wyrównać spotkania z SC Bastia. Ponadto świetnym wyczynem popisali się piłkarze Stade Rennes, którzy roznieśli na wyjeździe Toulouse FC 5:0, a hat-tricka zaliczył Nelson Oliveira.