Premier League: Cardiff panuje w Walii

W derbach Walii Cardiff City pokonało Swansea City w niedzielnym meczu Premier League. W drugim spotkaniu Everton zremisował z Tottenhamem Hotspur.

Pojedynek Evertonu z Tottenhamem Hotspur zapowiadał się bardzo ciekawie. Obie drużyny są w niezłej formie, ale nie udowodniły tego na Goodison Park. W pierwszej połowie przewagę miały Koguty. Sytuacja odwróciła się w drugiej odsłonie. The Toffees przeważali, lecz tak samo jak Tottenham nie udokumentowali to bramką.

Sędzia przedłużył mecz o aż dziewięć minut. Przez dłuższy czas opatrywany był Hugo Lloris. Bramkarz został kopnięty kolanem w twarz przez Romelu Lukaku. Wszyscy myśleli, że za chwilę dokonana zostanie zmiana. Ba, nawet Brad Friedel stał już przy linii bocznej. Francuski golkiper nie chciał się jednak zgodzić na zejście z murawy. Przekonywał sztab medyczny, sędziego i swojego kapitana, że czuje się dobrze. W końcu wszyscy uwierzyli Llorisowi i ten dokończył mecz.

W drugim spotkaniu Cardiff City pokonało Swansea City. To był pierwszy derbowy pojedynek pomiędzy tymi drużynami na poziomie Premier League. Gospodarze wygrali 1:0 po tym jak skutecznie wykonali rzut rożny.

Everton - Tottenham 0:0

Cardiff - Swansea 1:0 (0:0) 1:0 - Caulker 62'