Ligue 1: Pierwsza porażka AS Monaco! Falcao i spółka spadli na 3. miejsce w tabeli

Beniaminek z księstwa dopiero w 12. kolejce francuskiej ekstraklasie znalazł pogromcę! Drużyna Claudio Ranieriego okazała się słabsza od OSC Lille.

Konrad Kostorz

Monaco po dokonaniu wzmocnień za ponad 160 mln euro było wymieniane wśród kandydatów na rewelację Ligue 1, ale niewielu spodziewało się, że beniaminek będzie dotrzymywał kroku Paris Saint-Germain i już w pierwszym sezonie włączy się do rywalizacji o mistrzostwo Francji.

Początek rozgrywek był dla AS niezwykle udany - z 7 zwycięstwami i 4 remisami monakijczycy wespół z obrońcą tytułu prowadzili w tabeli. W ciągu tygodnia podopieczni Claudio Ranieriego nieoczekiwanie przegrali jednak w Pucharze Ligi Francuskiej 0:1 ze Stade Reims, a w niedzielny wieczór nie sprostali drużynie z Lille.

Katem bramkarza Danijela Subasicia okazał się Nolan Roux. 25-letni napastnik w pierwszej połowie popisał się kapitalnym uderzeniem po podaniu Marko Basy, a po zmianie stron zamienił na bramkę zagranie Rio Mavuby. Les Dogues, który wyprzedzili w tabeli Monaco, świetnie spisali się w defensywie (do tej pory Lille straciło tylko 4 gole!), nie pozwalając rozwinąć skrzydeł ani Radamelowi Falcao, ani Jamesowi Rodriguezowi.

Przypomnijmy, że już w piątek swoje spotkanie w 12. kolejce wygrali paryżanie, dzięki czemu wysunęli się na samodzielne prowadzenie w tabeli. Na 4. pozycji w rozgrywkach plasuje się beniaminek z Nantes, który był o krok od wywiezienia kompletu punktów z Montpellier. Remis mistrzowi Francji z 2012 roku uratował w ostatniej minucie Djamel Bakar.

OSC Lille - AS Monaco 2:0 (1:0)
1:0 - Roux 27'
2:0 - Roux 71'

Montpellier HSC - FC Nantes 1:1 (0:1)
0:1 - Djordjević 22'
1:1 - Bakar 90'

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Ligue 1: Drugi gol Krychowiaka w sezonie, Olympique Lyon wreszcie zwycięskiLigue 1: Obraniak się rozkręca! Gol w trzecim meczu z rzędu (wideo)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)