Sędzia nie pomógł bezbarwnemu Świtowi - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Stal Stalowa Wola, mimo że od 17. minuty grała w osłabieniu rozgromiła na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.

Początek spotkania należał do gości z Nowego Dworu Mazowieckiego. W 17. minucie doszło jednak do skandalu. Na boisku starli się Adrian Bartkiewicz z jednym z graczy Świtu. Piłkarz gości przewrócił się o własne nogi, a sędzia Łukasz Sobiło po konsultacji z liniowym wyrzucił gracza ze Stalowej Woli z boiska pod pretekstem zamiaru kopnięcia rywala. - Chciałem wybić piłkę, a nie kopnąć rywala - powiedział obrońca Stali.

W 21. minucie Kamil Szczepański uderzył z pola karnego głową, ale dobrze interweniował Tomasz Wietecha. Gospodarze mimo osłabienia atakowali, przeważali i w 37. minucie byli bliscy zdobycia gola. Tomasz Płonka naciskał obrońców gości i udało mu się jeszcze uderzyć piłkę, która jednak trafiła tylko w słupek. W samej końcówce zielono-czarni mieli jeszcze rzut wolny pośredni, ale Wojciech Reiman uderzył w stojącego na linii bramkowej Braina Marcellinusa Obema.

Po zmianie stron Świt zdobył szybko bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego, a w 49. minucie kibice Stalówki mogli krzyknąć z radości. Po rzucie rożnym piłkę zgrał w pole karne Reiman, a piłkę do siatki strzałem głową wpakował Mateusz Argasiński. Stal nie rezygnowała i w kolejnych minutach mogła zdobyć drugiego gola, ale strzał Radosław Mikołajczak minął nieznacznie bramkę gości. Potem Reiman uderzył sprzed pola karnego, ale został przyblokowany, a po rzucie rożny Płonka uderzył nad bramką.

Świt próbował atakować, strzały graczy gości były blokowane i praktycznie bezrobotny był Wietecha. To gospodarze jednak ukąsili po raz drugi. Po kontrze w pole karne dograł Damian Łanucha, a formalności dopełnił Reiman. W 75. Szczepański zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów i Wietecha nie ryzykował i wypiąstkował piłkę. W 88. minucie Stalówka trafiła do siatki rywali po raz trzeci i wydawało się, że po raz ostatni. Reiman zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i bramkarz gości Karola Domżala przepuścił piłkę między rękami. W doliczonym czasie gry gospodarze dobili rozbitych rywali. Damian Juda w polu karnym ograł bramkarza i trafił do pustej bramki.

Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (0:0) 1:0 - Argasiński 49' 2:0 - Reiman 71' 3:0 - Reiman 88' 4:0 - Juda 90'+1

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Patryk Tur (90' Majowicz), Łanucha (80' Juda), Płonka (85' Fabianowski).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżal - Krzymiński (52' Melon), Kiwała (75' Adamski), Sosnowski, Reinaldo Melao, Szabat, Maślanka (60' Rembiejewski), Drwęcki, Obem, Nowotka, Szczepański.

Żółte kartki: Reiman (Stal) oraz Obem, Kiwała, Drwęcki (Świt).

Czerwona kartka: Bartkiewicz (Stal - za zamiar kopnięcia rywala).

Widzów: 700.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!