Klich nie zagra ze Słowacją i Irlandią

Kontuzja, której Mateusz Klich nabawił się w niedzielnym meczu z Twente Enschede, okazała się na tyle poważna, że 23-latek nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski ze Słowacją i Irlandią.

Maciej Kmita

13. kolejka holenderskiej Eredivisie okazała się być pechową dla reprezentanta Polski. W II połowie spotkania z Twente (1:1) pomocnik PEC Zwolle doznał urazu małego palca u stopy, przez który opuścił plac gry w 77. minucie.

Od razu ze stadionu został przewieziony do szpitala, a przeprowadzone badanie wykazało złamanie palca. Klich będzie musiał pauzować przez ok. 3 tygodnie, co oznacza, że w poniedziałek nie pojawi się w Grodzisku Wielkopolskim na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed towarzyskimi spotkaniami ze Słowacją i Irlandią - pierwszymi pod wodzą nowego selekcjonera Adama Nawałki.

To pierwsza kontuzja Klicha odkąd w styczniu został graczem Zwolle. Polak wystąpił w 2013 roku w 28 meczach Niebieskopalcych, w których zdobył 3 gole i zaliczył 8 asyst. Od sierpnia zagrał też w 6 spotkaniach reprezentacji Polski, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

- Teraz jestem naprawdę Blaufinger - żartował Klich, którego mimo urazu dobry humor nie opuszczał.

Holandia: Remis Zwolle, uraz Klicha - teraz dosłownie jest Niebieskopalcym

Kto powinien być dowołany do reprezentacji w miejsce Mateusza Klicha?