W styczniu nowy obrońca Borussii? Dortmundczycy myślą o zastępstwie dla Suboticia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Hans-Joachim Watzke nie wykluczył, że Borussia pozyska defensora w zimowym oknie transferowym. Stanowiska prezesa klubu to efekt poważnej kontuzji Nevena Suboticia.

Jak już informowaliśmy, Neven Subotić w pojedynku z VfL Wolfsburg zerwał więzadła krzyżowe i będzie musiał pauzować przez sześć miesięcy, a to oznacza, że w bieżącym sezonie niemal na pewno nie wystąpi. Bez Serba Juergen Klopp ma bardzo ograniczone pole manewru na środku defensywy - jedynymi stoperami z doświadczenie i ograniem są Mats Hummels i Sokratis Papastathopoulos.

Czy w tych okolicznościach Borussia Dortmund sięgnie po nowego piłkarza? - Pieniądze na wzmocnienie formacji obronnej z pewnością się znajdą - przyznał w niedzielę Hans-Joachim Watzke, ale jednocześnie zaznaczył: - Mamy w kadrze bardzo uzdolnionych stoperów w osobach Guentera i Sarra.

Ze słów prezesa Borussii wynika, że decyzję o dokonaniu ewentualnego wzmocnienia podejmą Klopp wespół ze swoim asystentem Zeljko Buvacem. Jeśli sztab szkoleniowy uzna, że występujący do tej pory głównie w III-ligowych rezerwach 19-letni Koray Guenter i 18-letni Marian Sarr są już gotowi do występów w Bundeslidze i europejskich pucharach, do transferu nie dojdzie. W przeciwnym wypadku dortmundczycy sięgną do kieszeni i pozyskają doświadczonego stopera.

Subotić kilka godzin po doznaniu poważnej kontuzji zapewnił, że powróci do gry jeszcze silniejszy niż do tej pory, a kibice Borussii nie powinni obawiać się o jego przyszłość. W związku z powyższym sternicy klubu z Dortmundu, poszukując nowego obrońcy, najprawdopodobniej będą chcieli bądź wypożyczyć go z innego klubu na pół roku, bądź podpisać krótkoterminową umowę.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Źródło artykułu: