Towarzysko: Squadra Azzurra nie pokonała Super Orłów, Rossi trafił po 2,5 latach (wideo)

W rozegranym w Londynie meczu towarzyskim pomiędzy Italią a Nigerią kibice zobaczyli aż cztery gole. Po pierwszej połowie nieoczekiwanie górą byli przedstawiciele Czarnego Lądu.

Konrad Kostorz
Pojedynek na Craven Cottage dla obu drużyn narodowych stanowił etap przygotowań do mundialu. Włosi od dłuższego czasu są już pewni udziału w finałach MŚ, a w ostatni piątek w meczu kontrolnym zremisowali 1:1 z Niemcami. Nigeria przepustki do Brazylii zapewniła sobie dopiero 16 listopada, eliminując w dwumeczu Etiopię (4:1).

Wynik spotkania otworzył Giuseppe Rossi, który wykorzystał podanie Mario Balotellego. Napastnik Fiorentiny, który przez długie miesiące leczył bardzo ciężką kontuzję, zdobył dla reprezentacji pierwszego gola od czerwca 2011 roku! W 32. minucie mogło być 2:0 dla Azzurrich, ale "Super Mario" przegrywał pojedynek oko w oko z bramkarzem.

Zobacz bramkę Rossiego dla reprezentacji po 2,5 latach przerwy:

Jeszcze przed zmianą stron defensywę kadry Cesare Prandellego, który prowadził Włochów po raz 50., zaskoczyli występujący na co dzień w amerykańskiej MLS Bright Dike oraz Shola Ameobi z Newcastle United. Krótko po wznowieniu gry składną akcję i podanie Antonio Candrevy sfinalizował znajdujący się na czystej pozycji Emanuele Giaccherini. W końcówce spotkania obie drużyny stworzyły sobie dogodne okazje do zadania decydującego ciosu, ale między słupkami dobrze spisywali się Salvatore Sirigu i Vincent Enyeama.

Warto odnotować, że wicemistrzowie Europy zremisowali już czwarte spotkanie z rzędu, wcześniej nie potrafiąc pokonać Danii, Armenii oraz Niemiec.

Włochy - Nigeria 2:2 (1:2)
1:0 - Rossi 12'
1:1 - Dike 35'
1:2 - Ameobi 39'
2:2 - Giaccherini 47'

Skład Włoch: Sirigu - Maggio, Ranocchia, Ogbonna, Pasqual -  Motta (53' Parolo), Montolivo (53' Pirlo), Giaccherini (76' Poli) - Candreva (66' Cerci) - Balotelli, Rossi (53' Diamanti).

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Anglicy zrewanżują się Niemcom? "Wygrana z takim rywalem cieszy szczególnie" (wideo)