Bez karnego też wygrać można - Odra Opole - GKP Gorzów Wielkopolski 1:0 (relacja)

Drużyna gości była przed tym spotkaniem sporą niewiadomą. Po kilku przyzwoitych spotkaniach, doznała sromotnej porażki z Wisłą Płock. Opolanie jednak ostatnio też nie zachwycali, zawodziła przede wszystkim skuteczność. W sobotni wieczór miały wreszcie paść bramki...

Paweł Drewniak

Początkowe minuty to spokojna gra, badanie siebie nawzajem. Pierwszą sytuację stworzyli sobie goście. Po dośrodkowaniu, w polu karnym głową strzelił obok bramki Krzysztof Michalski. Chwilę później sędzia Rafał Greń z Rzeszowa podyktował rzut wolny dla Odry i po strzale zza pola karnego, dobrze interweniował Dariusz Brzostowski. Po 20. minucie nastała kilkuminutowa dominacja zawodników z Opola. Strzał Madrina Piegzika w polu karnym został zablokowany przez przez Roberta Kozioła, ale zaraz potem przed szansą stanął Marcin Józefowicz. Arbiter główny po otrzymaniu sygnału od liniowego, zdecydował się pokazać "jedenastkę". Napastnik niebiesko-czerwonych jednak strzelił obok bramki! Minutę później mogło się to zemścić, ale Emil Drozdowicz uderzył w słupek! Później już się gra uspokoiła i pozostał do przerwy wynik bezbramkowy.

Chwilę po gwizdku dającym znak rozpoczęcia drugiej części gry, Marcin Feć został zmuszony do pierwszej poważniejszej interwencji. Damian Szałas nie zdołał jednak pokonać doświadczonego golkipera Odry. Swoich sił spróbował też Drozdowicz, najlepszy napastnik drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Feć nie dał się ponownie zaskoczyć. W 65. minucie meczu doszło do sporego zamieszania w polu karnym przyjezdnych. Najprzytomniej zachował się obrońca Odry Łukasz Ganowicz, strzelił tam gdzie należało i ujżeliśmy pierwszego gola w tym pojedynku. Kwadrans później podwyższyć mógł Madrin Piegzik, ale z kilku metrów uderzył niecelnie. Gorąco jeszcze było pod koniec meczu, ale Drozdowicz po raz kolejny przegrał bój z bramkarzem gospodarzy. Wynik nie uległ zmianie, Odra wygrała 1:0.

Ciekawostką było wystąpienie nominalnego obrońcy Odry, Artura Monasterskiego w roli napastnika. Bramki jednak nie zdobył.

Odra Opole - GKP Gorzów Wielkopolski 1:0 (0:0)
1:0 - Ganowicz 65'