Zobacz kluczową interwencję Szczęsnego z Cardiff (wideo)

Arsenal Londyn w meczu 13. kolejki Premier League pewnie pokonał na wyjeździe Cardiff City 3:0, ale kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby nie znakomita interwencja Wojciecha Szczęsnego.

Maciej Kmita

Kanonierzy prowadzili w Walii do przerwy 1:0 po golu niesamowitego w tym sezonie Aarona Ramsey'a, a ostatecznie wygrali 3:0 po kolejnym trafieniu Ramsey'a i bramce Mathieu Flaminiego. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył też Szczęsny, który w 50. minucie spotkania w znakomitym stylu obronił uderzenie głową Fraizera Campbella z kilku metrów.

Zobacz świetną interwencję Wojciecha Szczęsnego z meczu z Cardiff City:

23-letniemu Polakowi po raz piąty w tym sezonie udało się zachować czyste konto w meczu Premier League, w tym po raz drugi na wyjeździe. Po 13 kolejkach Kanonierzy mają na koncie 31 punktów i są liderem angielskiej ekstraklasy z przewagą 7 "oczek" nad Liverpoolem i Chelsea Londyn, które jednak swoje spotkania 13. serii rozegrają w niedzielę.

Szczęsny ogółem skapitulował w tym sezonie raptem 10 razy. Rzadziej piłkę z własnej siatki wyciągał tylko bramkarz Southampton Artur Boruc - 7 razy, a równie rzadko co Szczęsny czynił to Petr Cech z Chelsea Londyn.

Arsene Wenger: Szczęsny może być legendą