Czteropak Masłowskiego - dopiero piąty taki wyczyn w XXI wieku! (wideo)

Niecodziennym wyczynem popisał się we wtorkowym meczu 19. kolejki z Piastem Gliwice Michał Masłowski z Zawiszy Bydgoszcz. 24-letni pomocnik aż czterokrotnie pokonał bramkarza rywali Dariusza Trelę!

Maciej Kmita
Masłowski, którego - nie chwaląc się - przed sezonem umieściliśmy w gronie nowych twarzy w ekstraklasie, na które warto zwrócić uwagę w bieżących rozgrywkach, wpisywał się na listę strzelców w 12., 21., 47. i 59. minucie.

W XXI wieku ustrzeleniem czteropaku może pochwalić się jeszcze raptem tylko czterech zawodników: Maciej ŻurawskiKrzysztof Gajtkowski , Dawid Jarka i Szymon Pawłowski. Warto jednak zwrócić uwagę, że dwaj pierwsi strzelili w sumie po pięć goli w jednym spotkaniu!

"Żuraw" uczynił to 8 września 2001 roku w wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice (5:1). Były kapitan reprezentacji Polski pierwsze cztery gole w I połowie spotkania strzelił Jarosławowi Tkoczowi, a kolejne dołożył Piotrowi Lechowi, który zmienił Tkocza w przerwie.

Cztery bramki Masłowskiego z Piastem Gliwice:

"Gajtek" wyrównał rekord Żurawskiego 24 maja 2003 roku w spotkaniu z Pogonią Szczecin (6:0), trafiając trzy razy w I połowie i dwukrotnie po przerwie. Na kolejne tak skuteczne polowanie jednego zawodnika na bramki trzeba było czekać 4 lata i występu Jarki z Zagłębiem Sosnowiec.

W przypadku Pawłowskiego warto nadmienić, że gole numer "3" i "4" 27-letni strzelił broniącemu z konieczności nominalnemu napastnikowi Łukaszowi Teodorczykowi, który stanął w bramce po czerwonej kartce Sebastiana Przyrowskiego i wykorzystanym wcześniej przez Czarne Koszule limicie zmian.

Po spotkaniu z Piastem Masłowski w swoim debiutanckim sezonie w ekstraklasie ma na koncie 6 bramek i 4 asysty.

Strzelcy 4 i więcej bramek w jednym meczu w ekstraklasie w XXI wieku:

Zawodnik Mecz Bramek Minuty
Maciej Żurawski 08.09.2001 GKS Katowice - WISŁA KRAKÓW 1:5 5 16, 22, 29, 42, 47
Krzysztof Gajtkowski 24.05.2003 LECH POZNAŃ - Pogoń Szczecin 6:0 5 15, 19, 28, 52, 69
Dawid Jarka 06.10.2007 GÓRNIK ZABRZE - Zagłębie Sosnowiec 4:2 4 13, 47, 52, 64
Szymon Pawłowski 03.05.2012 Polonia Warszawa - ZAGŁĘBIE LUBIN 0:4 4 10, 52, 65, 79
Michał Masłowski 03.12.2013 ZAWISZA BYDGOSZCZ - Piast Gliwice 6:0 4 12, 21, 47, 59

T-Mobile Ekstraklasa: Skąd gole, skąd asysty? XVIII (grafika)

Michał Masłowski zasłużył na szansę w reprezentacji Polski?