Premier League: Re-we-la-cy-jny Luis Suarez - cztery gole i asysta! Wtopa Man Utd na Old Trafford

Nie z tej ziemi - Luis Suarez jest w życiowej formie. W środę strzelił cztery bramki i dorzucił asystę. Kolejne zwycięstwo odniósł Arsenal, ale znów zawiódł Manchester United.

Bartosz Zimkowski
Pierwszą bramkę Luis Suarez w meczu z Norwich City uzyskał już w 15. minucie. Wówczas popisał się wyśmienitym uderzeniem z blisko 35 metrów. W ten sposób przelobował bramkarza rywali. Jednak Urugwajczyk tylko rozochocił się i jeszcze w pierwszej połowie dołożył dwie kolejne bramki. Po 35. minutach miał na koncie klasyczny hat-trick. Po zmianie stron Suarez dążył do zdobycia kolejnych goli i sztuka ta udała mu się. Tym razem strzałem z rzutu wolnego zaskoczył golkipera. Do okazałego dorobku strzeleckiego Urugwajczyk dołożył asystę i Liverpool ograł Kanarki aż 5:1.

Cztery bramki Suareza w meczu z Norwich City:

Bez fajerwerków wygrał za to Arsenal Londyn. Na Emirates Stadium 0:2 poległo Hull City, które już na samym początku meczu straciło bramkę. Arsene Wenger dał szansę gry w podstawowym składzie Nicklasowi Bendtnerowi i ten głową uzyskał swoje pierwsze trafienie w sezonie w Premier League. Po zmianie stron kropkę nad "i" postawił Mesut Oezil i Arsenal zgarnął kolejne cenne punkty. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny.

O końcowy wynik musieli drżeć fani Chelsea Londyn. The Blues mierzyli się na Stadium of Light z ostatnim zespołem ligi Sunderlandem i nie był to dla nich spacerek. Po siedmiu bramkach to oni mieli na koncie zaledwie jeden gol więcej. Dwa trafienia dla The Blues zaliczył Eden Hazard.

Rozczarował na własnym obiekcie Manchester United. Mierzył się z nieźle grającym Evertonem i David Moyes musiał przełknąć gorycz porażki w meczu ze swoim dawnym klubem. Spotkanie było wyrównane i po obu stronach były niezłe szanse. Jednak dopiero w samej końcówce padła bramka. Drugi gol z rzędu zdobył lewy obrońca Bryan Oviedo i to on został bohaterem. Mistrzowie Anglii do pierwszego Arsenalu tracą już 12 punktów i zajmują dopiero dziewiąte miejsce.

Tymczasem bez kontuzjowanego Artura Boruca zawiodło Southampton. Święci na własnym terenie zostali ograni przez Aston Villę 2:3.