Krychowiak rządzi w środku pola, był najlepszy na boisku

Grzegorz Krychowiak dostał od "L'Équipe", razem z kolegą z obrony Weberem, notę 7 - najwyższą ze wszystkich uczestników meczu, w którym jego Reims wygrało w Sochaux 2:0 w 16. kolejce ligi francuskiej.

Krzysztof Straszak
Ustawiony w centrum drugiej linii gości Krychowiak w 16. minucie zagrał głową do przodu, piłkę wywalczył Christopher Glombard i Reims prowadziło. Zespół awansował na 10. miejsce w tabeli.

- Z pewnością nie jest najbardziej znanym pomocnikiem Ligue 1 - ocenia Krychowiaka "L'Équipe" - ale jakim inteligentnym! Zawieszony w środku swojego pola, reprezentant Polski stwarzał miejsce i wygrał prawie wszystkie pojedynki w powietrzu.

Drugi z reprezentantów Polski w lidze francuskiej, Ludovic Obraniak, pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie meczu Bordeaux, który wygrał w Guingamp 1:0. Bordeaux przegrał tylko jeden z ostatnich 11 meczów w mistrzostwach i włącza się do walki o europejskie puchary.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)