Premier League: Genialny Luis Suarez zapewnił Liverpoolowi fotel lidera

Liverpool FC awansował na fotel lidera po kolejnym genialnym meczu Luisa Suareza. Urugwajczyk zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

Bartosz Zimkowski
Media pisały przed meczem, że menedżer Cardiff City Malky Mackay zostanie zwolniony po spotkaniu z Liverpoolem FC. Właściciel będzie szukał nowych rozwiązań. Mackay nie musiał wstydzić się postawy swojej drużyny w pojedynku z The Reds, chociaż po pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż 3:0.

W 20 minut strzelili trzy gole i we wszystkich brał udział Luis Suarez. Wynik spotkania otworzył Urugwajczyk ładnym wolejem pokonując bramkarza. W kolejnej bramkowej akcji wyszedł sam na sam z golkiperem, ale postanowił podać do lepiej ustawionego Raheema Sterlinga. Ten dopełnił formalności.

Kropkę nad "i" w pierwszej połowie postawił Suarez ładnym technicznym strzałem zaskakując bramkarza. Już wtedy miał na koncie 19 bramek i 9 asyst w zaledwie dwunastu spotkaniach Premier League.

Goście w drugiej połowie zdołali zdobyć honorowego gola. Strzałem głową Simona Mignoleta pokonał Jordon Mutch. Cardiff przegrało na Anfield z Liverpoolem 1:3 i prawdopodobnie zmieni menedżera. Mackay poprowadził w sumie w 124. meczach drużynę z Cardiff City Stadium.

Liverpool natomiast awansował na fotel lidera i pozostanie tam przynajmniej do spotkania Arsenalu z Chelsea.

Liverpool - Cardiff 3:1 (3:0)
1:0 - Suarez 25'
2:0 - Sterling 42'
3:0 - Suarez 45'
3:1 - Mutch 58'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Luis Suarez z nowym kontraktem. Zarobi ponad 40 milionów funtów!