Serie A: Napoli straciło punkty ze średniakiem, Udinese wygrało bez Zielińskiego

W ostatnim tegorocznym występie w Serie A zespół Rafaela Beniteza nie zdołał pokonać Cagliari, chociaż dziewiątą bramkę we włoskiej ekstraklasie strzelił Gonzalo Higuain.

Konrad Kostorz

Po raz szósty w sezonie ligowym po komplet punktów sięgnęło Udinese, przesuwając się w tabeli na 10. pozycję. Zebry z trudem pokonały beniaminka z Livorno, a o ich sukcesie zadecydowały trafienia Nicolasa Lopeza oraz Thomasa Heurtaux, który z najbliższej odległości dobił strzał Danilo.

Ósmego w bieżących rozgrywkach występu nie doczekał się Piotr Zieliński. Polski pomocnik począwszy od 19 października rozegrał tylko 11 minut i wydaje się, że korzystnym rozwiązaniem byłoby dla niego wypożyczenie w styczniowym oknie transferowym.

Do niespodzianki doszło na Stadio Sant'Elia w Cagliari, gdzie Sardyńczycy zdołali urwać punkty trzeciej drużynie tabeli. Dla Napoli nie było to pierwsza wpadka w ostatnich tygodniach, bowiem podopieczni Rafaela Beniteza u siebie przegrali 0:1 z Parmą oraz tylko zremisowali z Udinese 3:3.

W 9. minucie Davide Astori przedarł się lewą flanką i płasko dośrodkował przed bramkę, gdzie Nene mocnym uderzeniem nie dał szans Pepe Reinie. Kilka chwil później rzut karny wywalczył Goran Pandev, a z 11 metrów nie pomylił się Gonzalo Higuain. "Pipita" zdobył już w Serie A 9 goli.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Po zmianie stron Azzurrim nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi, a sytuacje do zadania decydującego ciosu miały obie ekipy. Wśród gości szczęścia próbowali Pandev, Jose Callejon oraz Dries Mertens, ale bez skutku. W bramce Napoli dobrze spisywał się natomiast Rafael, który w przerwie zastąpił kontuzjowanego Reinę.

Jeśli Juventus Turyn pokona w niedzielę Atalantę Bergamo, osiągnie nad ekipą spod Wezuwiusza 10-punktową przewagę. Mistrza i wicemistrza Italii rozdziela AS Roma, którą czeka domowy pojedynek z ostatnią w tabeli Catanią.