Chelsea Londyn przerwała ponad 3-letnią klątwę w meczach z Liverpoolem

Ponad 3,5 roku czekała Chelsea na ligowe zwycięstwo z Liverpoolem. Niedzielny triumf 2:1 pozwolił londyńczykom przełamać bardzo niekorzystną passę z The Reds.

Szymon Mierzyński
Poprzednio ekipa ze Stamford Bridge pokonała tego rywala 2 maja 2010 roku. Zwyciężyła wówczas 2:0 na Anfield po golach Didiera Drogby i Franka Lamparda. Później nastąpił długi okres marazmu.

Przez trzy sezony Chelsea spisywała się przeciwko Liverpoolowi bardzo słabo. W edycjach 2010/2011 i 2011/2012 zanotowała komplet porażek, zaś w minionych rozgrywkach dwa remisy. Przełamanie mogło jednak nadejść nieco wcześniej. The Blues byli o krok od sukcesu 21 kwietnia bieżącego roku, gdy długo prowadzili na wyjeździe 2:1. Dopiero w 97. minucie wyrównał Luis Suarez. Mecz ten zapamiętano jednak nie ze względu na gola Urugwajczyka, a jego haniebne zachowanie wobec Branislava Ivanovicia, którego ugryzł w rękę. Ten incydent sprawił, że snajper Liverpoolu nie mógł grać na początku obecnych rozgrywek.

W niedzielę już w 3. minucie powróciły demony przeszłości, bowiem The Reds prowadzili w Londynie po trafieniu Martina Skrtela. Później jednak gospodarze spisali się świetnie i odrobili straty z nawiązką. Widać było, że kamień z serca spadł Jose Mourinho. Portugalczyk cieszył się niezwykle ekspresyjnie. Miał zresztą swoje powody, bowiem w czasie pierwszej kadencji na Stamford Bridge dwukrotnie musiał uznać wyższość Liverpoolu w Lidze Mistrzów. Działo się to w półfinałach.

Po ostatniej wygranej Chelsea zajmuje 3. miejsce w tabeli, a do prowadzącego Arsenalu traci dwa punkty.