Puchar Włoch: Obrońcy tytułu w ćwierćfinale, 20-letni Kolumbijczyk bohaterem Lazio

Gol strzelony przez Bryana Pereę w doliczonym czasie gry zapewnił Lazio Rzym miejsce w ćwierćfinale Coppa Italia. Biancocelesti pozostają bez porażki pod wodzą Eduoardo Reji.

Konrad Kostorz

Pierwszym rywalem Lazio w bieżącej edycji Pucharu Włoch była znajdująca się w wysokiej formie Parma. Gialloblu nie przegrali żadnego z poprzednich ośmiu spotkań i awansowali na 7. miejsce w tabeli Serie A.

Bohaterem drużyny z Wiecznego Miasta został Bryan Perea, którego pozyskano przed sezonem za 2 mln euro. Kolumbijczyk w 25. minucie dobił strzał Felipe Andersona, a w doliczonym czasie gry z zimną krwią wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Wcześniej 20-letni napastnik miał na koncie tylko dwa trafienia w sezonie - w meczach z Atalantą i Legią.

W drugiej połowie przy stanie remisowym nieco więcej z gry mieli podopieczni Roberto Donadoniego. Bardzo aktywny był Nicola Sansone, jednak nie udało mu się zmusić do kapitulacji Etrita Berishę, a w końcówce przyjezdni zostali skarceni za nieskuteczność.

Przypomnijmy, że w sezonie 2012/2013 Lazio wygrało Coppa Italia, eliminując kolejno Sienę, Catanię i Juventus, a w finale pokonując 1:0 AS Romę. O powtórzenie sukcesu Biancocelestim będzie niezwykle trudno, ponieważ w ćwierćfinale ich rywalem będzie zwycięzca pojedynku SSC Napoli z Atalantą Bergamo.

Lazio Rzym - FC Parma 2:1 (1:1)
1:0 - Perea 25'
1:1 - Biabiany 43'
2:1 - Perea 90+1'