Puchar Włoch: Inter wyeliminowany przez Udinese! Piotr Zieliński znów tylko na ławce

W drugim czwartkowym meczu 1/8 finału Coppa Italia Udinese okazało się lepsze od Nerazzurrich. W zespole Francesco Guidolina na placu gry nie pojawił się Piotr Zieliński.

Konrad Kostorz
Inter rozpoczął rok od porażki w Serie A z Lazio Rzym (0:1) w bardzo słabym stylu, ale mimo to był uważany za lekkiego faworyta pojedynku ze znajdującymi się w beznadziejnej dyspozycji Zebrami (dopiero 13. pozycja w ligowej tabeli). Ponadto w listopadzie w spotkaniu ligowym ekipa Waltera Mazzarriego wygrała na Stadio Friuli aż 3:0, nie dając gospodarzom żadnych szans.

Czwartkowa rywalizacja nie zachwyciła, a o jej losach zadecydowała jedna akcja - w 32. minucie Nicolas Lopez podał piłkę wzdłuż bramki, z interwencją nie zdążył Juan Pablo Carrizo, a Brazylijczyk Maicosuel z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W drugiej połowie mediolańczycy za sprawą Zdravko Kuzmanovicia i Rodrigo Palacio kilka razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Ivana Kelavę, ale Chorwat zdołał zachować czyste konto. W końcówce jeszcze Fredy Guarin próbował doprowadzić do dogrywki, ale bezskutecznie.

Rezultat pojedynku w Udine oznacza, że w ćwierćfinale nie dojdzie do derbów Mediolanu, a rywalem AC Milan - w przypadku pokonania drugoligowej Spezii - będzie Udinese. Spotkanie nie zapowiada się wprawdzie tak ciekawie jak konfrontacja AS Romy z Juventusem Turyn, jednak emocji i tak nie powinno zabraknąć.

Na występ w potyczce pucharowej liczył Piotr Zieliński, jednak trener Francesco Guidolin ponownie pozostawił ofensywnego pomocnika na ławce rezerwowych. Jeśli Polak nie wystąpi w poniedziałkowym meczu ligowym przeciwko Sampdorii, bardzo realne stanie się jego wypożyczenie do słabszego kadrowo zespołu jeszcze w styczniowym oknie transferowym.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 1:0 (1:0)
1:0 - Maicosuel 32'

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Włoch:

Juventus Turyn - Avellino 3:0 (3:0)
ACF Fiorentina - Chievo Werona 2:0 (2:0)
AS Roma - Sampdoria Genua 1:0 (1:0)
Lazio Rzym - FC Parma / 14.01.2014 godz. 20.00
Catania Calcio - AC Siena / 15.01.2014 godz. 15.00
AC Milan - Spezia Calcio / 15.01.2014 godz. 17.00
SSC Napoli - Atalanta Bergamo / 15.01.2014 godz. 20.00

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Puchar Włoch: Skorupski na czysto w debiucie! Salamon i Wszołek pokonani w Rzymie