Puchar UEFA: Wysokie zwycięstwo HSV

Hamburger SV wysoko zwyciężył na wyjeździe z FC Zurich, pokonując rywala aż 3:1. Ekipa z Bundesligi rozgrywała się z minuty na minutę i w drugiej części starcia nie dała swojemu rywalowi żadnych szans. Tym samym klub z Niemiec jest jedną nogą w 1/8 finału Pucharu UEFA.

Adam Kiołbasa

Pomimo, iż w pierwszej odsłonie sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało, to gole zaczęły padać dopiero po zmianie stron. W 49. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Jarolim. W 67. na 2:0 podwyższył Olic, a w 77. na 3:0 trafił Trochowski. Honorowego gola zdołał zdobyć na 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Hassli.

Tym samym chyba już nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Zurich pożegna się z UEFA CUP już na etapie 1/16 finału. HSV z kolei udowodniło, że może liczyć się nawet w walce o ostateczny triumf.

FC Zurich - Hamburger SV 1:3 (0:0)
0:1 - Jarolim 49?
0:2 - Olic 67?
0:3 - Trochowski 77?
1:3 - Hassli 88?.