Borussia zrezygnowała z transferu za 6 mln euro i sprzedaje utalentowanego obrońcę

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Lewis Holtby nie trafi do Borussii, za to z zespołu Juergena Kloppa odejdzie Koray Guenter. Młody defensor przeniesie się do czołowego zespołu ligi tureckiej.

Dortmundczycy po tym, jak kontuzji doznał Jakub Błaszczykowski, zainteresowali się wszechstronnym pomocnikiem Lewisem Holtby'm z Tottenhamu Hotspur. Koguty wykazały chęć sfinalizowania transakcji, ustalając kwotę transferu na 6 mln euro.

Borussia po niezbyt długich wahaniach podjęła decyzję, by zrezygnować ze starań o reprezentanta Niemiec. Powód? Zbyt wygórowane żądania Anglików. Czarno-żółci woleli wypożyczyć Holtby'ego z opcją transferu definitywnego.

Fiasko rozmów z Tottenhamem sprawia, że coraz więcej wskazuje na to, iż Borussii nie uda się pozyskać nowego zawodnika do gry w linii pomocy. Nie będzie nim także Kevin Volland, ponieważ 1899 Hoffenheim nie wyraża zgody na jego odejście już w styczniu.

Z Dortmundem żegna się natomiast po rozegraniu zaledwie jednego spotkania w Bundeslidze Koray Guenter. 19-letni obrońca otrzymał ciekawą ofertę przejścia do Galatasaray Stambuł i zdecydował się ją przyjąć. - Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy - przyznaje Michael Zorc. Za Guentera Borussia zarobi od 2,5 do 3 mln euro.

Według niemieckiej prasy aktualny jest także temat przejścia Juliana Schiebera do Hamburgera SV. Napastnik nie ma przyszłości w zespole Juergena Kloppa, za to w ekipie Berta van Marwijka mógłby liczyć na regularną grę. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że transfer dojdzie do skutku latem.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: