Sparingowo: Ruch zlał Ukraińców

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwszy sparing podczas pobytu na zgrupowaniu w Turcji. Rywalem zespołu Jana Kociana był ukraiński zespół Zoria Ługańsk.

Michał Piegza

Ruch Chorzów prowadzenie w meczu z szóstą drużyną ligi ukraińskiej Zorią Ługańsk objął w 19. minucie, gdy Maciej Jankowski wykorzystał dogranie z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego. Na 2:0 podwyższył czternaście minut później Jakub Kowalski, którego idealnym podaniem obsłużył ponownie Starzyński.

Dwie minuty przed zmianą stron drugiego gola zdobył Jankowski, który trafił w samo okienko bramki Ukraińców.

W sparingowym meczu w składzie Niebieskich zabrakło testowanego Rosjanina Rolanda Gigołajewa, wciąż leczącego kontuzję nogi.

Kolejne spotkanie kontrolne gracze Ruchu rozegrają 1 lutego, a rywalem Niebieskich będą Karpaty Lwów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Ruch Chorzów - Zoria Ługańsk 3:0 (3:0)
1:0 - Jankowski 19'
2:0 - Kowalski 33'
3:0 - Jankowski 43'

Ruch Chorzów: Kamiński (46' Buchalik) - Konczkowski (70' Gieraga), Malinowski (70' Szyndrowski), Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski (70' Sadlok), Surma (75' Lipski), Starzyński (61' Babiarz), Jankowski, Zieńczuk (61' Smektała) - Kuświk (61' Mularczyk).

Zoria Ługańsk:
I połowa: Santini - Kameniuka, Wernydub (39' Biłyj), Sunjić, Hordijenko, Hrycaj, Małyszew, Chomczenowskyj, Ljubenović, Danilo, Boli.

II połowa: Szewczenko - Biłyj, Ignjatijević, Sunjić, Jarmasz, Czajkowskyj, Hrycaj, Chudzik, Lipartia, Petriak, Budkiwskyj.Futsal: Bramki 13. kolejki. Zobacz gola bramkarza (wideo)