Sparingowo: Warta Poznań lepsza od III-ligowca

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu Warta Poznań pokonała III-ligową Ślęzę Wrocław 2:0. Bramki dla zielonych zdobyli Łukasz Spławski oraz Michał Grzesiek.

Szymon Mierzyński
Otwarcie wyniku nastąpiło w 17. minucie, gdy "Spławik" przeprowadził szarżę indywidualną, stanął oko w oko z bramkarzem i zmusił go do kapitulacji płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka. W 70. minucie wynik ustalił natomiast Michał Grzesiek. On popisał się skutecznym strzałem głową po centrze Pawła Piceluka z lewego skrzydła. Tę akcję zainicjował Michał Goliński.

- Mecz rozgrywaliśmy na sztucznej nawierzchni, ale warunki do gry mieliśmy dobre. Boisko nie było zmrożone, co sprawiło, że nie groziły zawodnikom poważne kontuzje - powiedział portalowi SportoweFakty.pl kierownik Warty, Michał Skrzypczak.

Następny sparing ekipa Marka Kamińskiego rozegra już w czwartek, a jej rywalem będzie inny III-ligowiec z grupy dolnośląsko-lubuskiej, Polonia/Sparta Świdnica.

Warta Poznań - Ślęza Wrocław 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Spławski 17'
2:0 - Michał Grzesiek 70'

Skład Warty: Semir Bukvić (68' Mateusz Filipowiak) - Przemysław Kocot, Mateusz Bany, Łukasz Jasiński, Dawid Czerniejewicz (46' Mateusz Maruniak), Dominik Chromiński (46' Michał Grzesiek), Artur Marciniak, Michał Goliński, Paweł Piceluk, Dominik Mucha, Łukasz Spławski.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!