Sparingowo: Koroniarze pokonali Bułgarów

W swoim drugim meczu sparingowym podczas obozu w Hiszpanii piłkarze Korony Kielce pokonali beniaminka bułgarskiej ekstraklasy PFK Lubimec 2007 2:1 (1:1).

Sebastian Najman

Pojedynek z beniaminkiem bułgarskiej ekstraklasy fatalnie rozpoczął się dla Krzysztofa Kiercza. 24-letni obrońca Korony już w 11. minucie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Według pierwszych informacji zawodnik ten zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Warto przypomnieć, że Kiercz kilkanaście tygodni temu dopiero co wznowił treningi po wyleczeniu identycznego urazu. To nie był jednak koniec złych informacji. W 22. minucie Wojciech Małecki musiał wyciągać piłkę z siatki. Golkipera kielczan pokonał po skutecznie rozegranym rzucie rożnym Vylchanov. Złocisto-krwiści odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, a swoją trzecią bramkę w trakcie zimowych przygotowań zdobył Siergiej Chiżniczenko.

W okolicach 66. minucie trener Jose Rojo Martin wymienił większość piłkarzy. Efekt tych zmian przyszedł kilka minut później, kiedy to bramkarza gości pokonał Siergiej Pilipczuk, wykorzystując dośrodkowanie Pawła Sobolewskiego.

Złocisto-krwiści ostatecznie zwyciężyli 13. zespół ekstraklasy Bułgarii 2:1. Przed nimi jeszcze dwa mecze kontrolne w ramach zagranicznego zgrupowania. W poniedziałek zmierzą się ze Steauą Bukareszt, natomiast we wtorek - na koniec obozu - sprawdzi ich Ludogorec Razgrad.