Sparingowo: Porażka Wisły Kraków z Czornomorcem Odessa

W czwartym sparingu w czasie zgrupowania w Turcji Wisła Kraków uległa w niedzielę ukraińskiemu Czornomorcowi Odessa 0:2. Spotkanie Białej Gwiazdy obserwował Bogusław Cupiał.

Maciej Kmita
Czornomorec to aktualnie 5. zespół ukraińskiej ekstraklasy, który jesienią występował w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Ukraińcy mieli początkowo przewagę nad krakowianami, ale w 25. minucie to drużyna Franciszka Smudy miała dobrą okazję na objęcie prowadzenia, ale po podaniu od Paweł Brożek Michał Chrapek nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Tuż po przerwie Czornomorec zadał pierwszy cios - Ołeksij Antonow wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Michała Miśkiewicza. Siedem minut później bramkarz Wisły znów wyciągał piłkę z siatki po rzucie karnym wykonanym przez Ołeksija Haja za faul Osmana Chaveza.

W 84. minucie po czerwonej kartce za drugie "żółtka" zobaczyli Donald Guerrier i Antonow, ale oba zespoły dokończyły spotkanie w 11-osobowych składach.

To druga porażka krakowian w grach kontrolnych rozegranych w ramach obozu w Belku. Wcześniej drużyna Franciszka Smudy przegrała z FSV Frankfurt (1:3) i zremisowała z Yonsei University FC (0:0) oraz FC Vaslui. Przed powrotem do Polski wiślacy rozegrają jeszcze jeden sparing z Sigmą Ołomuniec (3 lutego).

Ogółem Wisła ma za sobą już dziewięć sparingów. W czasie zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim przegrała z Eintrachtem Frankfurt (0:2) i Chojniczanką Chojnice (1:2), wygrała z Chrobrym Głogów (2:1) i zremisowała z Flotą Świnoujście (1:1).

Wisła Kraków - Czornomorec Odessa 0:2 (0:0)
0:1 - Antonow 52'
0:1 - Haj (k.) 61'

Skład Wisły: Miśkiewicz – Burliga, Głowacki, Bunoza, Piotr Brożek (46' Chavez) – Sarki (69' Szewczyk), Chrapek, Garguła (64' Stjepanović), Stilić (79' Burdenski), Guerrier (Fryc 84') – Paweł Brożek.

Osman Chavez do Chin? "Oferta nie do odrzucenia"