Premier League: Alex Oxlade-Chamberlain na ratunek Arsenalowi

Arsenal wygrał derby Londynu zwyciężając na Emirates Stadium z Crystal Palace 2:0. Bohaterem Kanonierów został Alex Oxlade-Chamberlain.

Bartosz Zimkowski

Kilka zmian dokonał Arsene Wenger. Eksploatowany w ostatnich tygodniach młody Serge Gnabry usiadł na ławce rezerwowych. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Alex Oxlade-Chamberlain, który wystąpił na środku pomocy.

Jednak gra Kanonierom nie kleiła się. Mimo że mieli olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki (około 70 procent), to jednak brakowało sytuacji klarownych. Niewiele też miał do roboty Wojciech Szczęsny, mimo iż beniaminek rozpoczął mecz z dwójką napastników. Jednym z nich był były gracz Kanonierów Marouane Chamakh.

W pierwszej połowie gole nie padły i kibice Arsenalu mogli być nieco rozczarowani ilością okazji strzeleckich. Zaraz po zmianie stron nastąpiło przełamanie. Santi Cazorla dograł w pole karne do wbiegającego Oxlade-Chamberlaina, który uderzeniem nad Speronim zdobył gola.

Chwilę później kapitalnie zachował się Szczęsny, broniąc strzał Camerona Jerome'a z najbliższej odległości. W tej sytuacji powinna paść bramka dla gości. 17 minut przed końcem gospodarze postawili kropkę nad "i". Asystę zaliczył Olivier Giroud, a drugiego gola zdobył Oxlade-Chamberlain.

Arsenal wygrał 2:0, chociaż nie zachwycił. Mimo to awansował na fotel lidera i zostanie tam przynajmniej do poniedziałkowego meczu Man City z Chelsea.

Arsenal - Crystal Palace 2:0 (0:0)
1:0 - Oxlade-Chamberlain 47'
2:0 - Oxlade-Chamberlain 73'

Premier League: Liverpool nie ograł WBA