Bundesliga: Philipp Lahm trafił po 96 meczach, kapitan czekał ponad trzy lata (wideo)

Duży udział w zwycięstwie Bayernu nad FC Nuernberg miał Philipp Lahm, który zdobył jednego z goli. Rzadko zdarza się, by do siatki rywali drogę znajdował właśnie kapitan mistrza Niemiec.

Konrad Kostorz
Sobotni pojedynek w Norymberdze był 303. występem Philippa Lahma w niemieckiej ekstraklasie i - jak się później okazało - wyjątkowym, ponieważ zdobył w nim swojego 10. gola (osiem dla Bayernu, dwa dla Stuttgartu).

Kapitan Bayernu Monachium na początku drugiej połowy otrzymał dokładne podanie od Mario Mandzukicia i mimo dość trudnej pozycji strzeleckiej pokonał Raphaela Schaefera.

Dla 30-latka było to pierwsze trafienie w Bundeslidze od 11 grudnia 2010 roku, kiedy wpisał się na listę strzelców w pojedynku z FC Sankt Pauli (3:0). Na bramkę ligową Lahm czekał zatem aż 96 meczów.

Biorąc pod uwagę oficjalne rozgrywki, Lahm zdobył w ciągu całej kariery jedynie 19 bramek. Nigdy nie posłał piłki do siatki w Lidze Mistrzów, ale za to strzelił po jednym golu podczas Euro 2008 i 2012 oraz MŚ w 2006 roku.

Po końcowym gwizdku kapitan nie odniósł się do swojego trafienia, lecz do nie najlepszej gry Bayernu, który miał drobne kłopoty z pokonaniem FC Nuernberg. - Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie. Stan murawy nie sprzyjał grze krótkimi podaniami, dlatego musieliśmy operować dalekimi piłkami. Na trudności zareagowaliśmy jednak bardzo dobrze i po przerwie zaprezentowaliśmy się lepiej - przyznał po zwycięstwie 2:0.